Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Jant ve Yay Hakkında Bilgi

frtfrtfrtfrt

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, havaların ısınmasıyla birlikte lastiklerimi yenilemeyi düşünüyorum. Mevcut jant lastiklerim 205 55 r16 ebatında. Aracımı 4bin km de almıştım ve aldığımda sağ ön jantta çizikler vardı, yaklaşık 60bin kmdir o şekilde kullanıyorum. Hazır lastik değiştirirken jantlarımı da yenilemeyi düşünüyorum. Orjinal çıkma 17 ve 18 inç jantlara bakıyorum. Ancak aracımın üzerindeki stock yay ile nasıl duracağını bilemiyorum.
17 veya 18 janta geçiş yapatsam yay almam gerekirmi?
Aracım 2017 model 1.6tdi, şuan satılan tdi fr lardaki fabrikasyon yaylar farklımıdır?
Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar varsa, yardımcı olurlarsa çok sevinirim. İyi günler, saygılar.

Merhaba arkadaşlar, havaların ısınmasıyla birlikte lastiklerimi yenilemeyi düşünüyorum. Mevcut jant lastiklerim 205 55 r16 ebatında. Aracımı 4bin km de almıştım ve aldığımda sağ ön jantta çizikler vardı, yaklaşık 60bin kmdir o şekilde kullanıyorum. Hazır lastik değiştirirken jantlarımı da yenilemeyi düşünüyorum. Orjinal çıkma 17 ve 18 inç jantlara bakıyorum. Ancak aracımın üzerindeki stock yay ile nasıl duracağını bilemiyorum.
17 veya 18 janta geçiş yapatsam yay almam gerekirmi?
Aracım 2017 model 1.6tdi, şuan satılan tdi fr lardaki fabrikasyon yaylar farklımıdır?
Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar varsa, yardımcı olurlarsa çok sevinirim. İyi günler, saygılar.
Şuan aynı araç ve aynı durumdayız bende yakın zamanda 18 janta geçicem. eğer 18e geçersen yay takmanı öneririm yoksa araç leylek gibi görünür. 3.5 - 5 cm arasında yay takmanı öneririm. Ben önlere coilover arkalar için bulabilirsem spor yay bulamazsam soğuk press düşünüyorum

Evet haklısınız, spor yaylar 1200tl civarı. Jantlarda fiyatlar çok yüksek malesef. Lastik çapı büyüyünce lastik fiyatları da artıyor tabi. 18 janta geçiş yaklaşık toplam 7500 tl tutuyor.

Sahip olduğum araç fabrika çıkışlı 17’ jantlara sahip olmasına rağmen bana bi hayli yüksek geliyor..Siz sonradan 17 yada 18 e geçmek istiyorsunuz bence kesinlikle yay gerekli hele 18’takılacaksa..17’ jant fabrikasyon yaylarla aracım bi hayli sert 18 lerle araç iyice sert olacaktır bu durumu da göz önünde bulundurup oluşabilecek konforsuzlukları şimdiden kabullenmenizi tavsiye ederim

Geri
Üst Alt