Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon jant ofset değeri

notyet

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar. 2008 model Leon 1.4 TSI kullanıyorum. Üzerinde 7 kollu orjinal jantlar mevcut ve ben bu jantları sevmiyorum hiç. Yeni 16 inch jant alırken nelere dikkat etmem gerekir. 5X112 bijon aralığı dışında ofsette önemli ve ayrıca jantın genişliği de önemli değil mi?

7X16 ET 45 jant alsam sıkıntı olur mu? Üzerindeki jantın ölçülerini bilen arkadaşlar var mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

tekrar 16" almak pek de mantıklı değil bence..
velakin 16"de zaten bi sürtme falan çok zor yaşarsın gibime geliyo 3.5 yayla özellikle hiç bişi olmaz..

hocam 16 alacağımda dikkat etmem gereken ölçüler ne ona dikkat edeyim diyorum.
sen anlıyorsun bu işten; 7X16 ET45 jant olur mu? Orjinalinin ölçüleri neler?

16 da pek dıkkat etmene gerek yok gıbı surtme falan hıc bısıde olmaz ya bence

ET'si 45 yeterli ama diğer ölçüler konusunda bişi diyemem..
çünkü orjinali de bilmiyorum zaten..arabayı -5'ten yukarda tuttuğun sürece dediğim gibi alakasız oranlarda bile olsa hiç bişi olmaz bence abi..

tamam o zaman söylüyorum ben jantları aldım taktım bile:) ama jantları takarken kışlıkları da çıkardım ve yazlıklara döndüm. Yazlıklarım orjinal Pirelli fabrika çıkışında gelen lastikler (16bin km'de), arabayı aldığım gün kışlık kumholarla değiştirdim, Beylikdüzünden Fatihe kadar pirelli kullandım sadece, lastikler nasıldı hiç hatırlayamıyorum araba almanın heyecanıyla.

Şimdi yolda aracı sürerken hiç duymadığım bir hışırtı uğultu arası sesler duymaya başladım, hızlandıkça o kadar belirginleşiyorki sanırsınız dışarıda ciddi birşeyler oluyor. nedir yorumlarınız?
Ha bu arada butun jantlara lastıklere baktım bır surtme yuzeyıde goremedım.
Jant ile lastiği aynı anda değiştirdiğim için sorun nerde anlayamadım.

abi o ses kışlık lastiklerin deseninden ve hamurundan olmasın.. :)

abi o ses kışlık lastiklerin deseninden ve hamurundan olmasın.. :)

abicim kışlıklar varken bu ses yoktu, şimdi yazlıklara geçtim.
Yazlık lastikleri hepiniz biliyorsunuz, kafamın için hışır hışır uğuldar gibi ses yapması normal mi? yoksa başka birşey mi oldu, jantlar mı uymadı diyorum?

Geri
Üst Alt