Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Full Link Android Auto hatası

Balcis

Kayıtlı Üye
Merhaba,

telefonum xiaomi mi 9 lite, üzerinde miui 11 (android 10) yüklü. android 10'da android auto sistem bileşeni olduğundan tamamen kaldırılamıyor ancak güncellemeleri kaldırıp apk'dan daha eski bir versiyonu yükleyebiliyorsunuz.

aracım da 2017 leon xcellence. yani full link desteği var.

bugün full link aktivasyonu için bayiye (altur) gittim. aktive etmeden önce bir araç bulup denemeyi rica ettim, altur sağolsun yardımcı oldu. ancak telefonu takınca android auto çalıştı ve hata verdi.

en güncel sürümün güncellemelerini kaldır deyip ve verilerini temizleyip android auto 4.x şeklinde (şu an 5.x) en güncel sürümü kurdum. yani 5'in günceli değil 4'ün günceli, eski sürüm. bununla da hata verdi. hata kodu 16. ben de aktive etmeden geri geldim ancak bu özelliğe çok önem veriyorum. sırf bunun için telefon değiştirmek de istemiyorum.

lütfen kullanabilen arkadaşlar kendi telefon model ve android auto sürümlerini verebilir mi, bunu çözmek istiyorum. teşekkür ederim.

Galaxy S8 android 9 üzerinde sorunsuz kullanıyorum, hatta eşimin aracında da android teyp üzerine headunit reloaded kurarak onda da çalıştırdım sorunsuz çalışıyor.

Android 10da işletim sistemine gömülü olduğu için ekstra bir işlem yapmadan çalışması lazım, hata kodu 16 iletişim hatası olduğu anlamına geliyor, büyük ihtimalle denediğiniz USB Type-C kablo zayıf kalmıştır. Android Auto kablo konusunda biraz seçici. Birçok telefonun orjinal USB kablosu bile yeterli gelmiyor. Kalın, yüksek akım destekli bir kablo ile tekrar deneme imkanınız olursa deneyebilirsiniz.

başına gelen olursa ilk iş xiaomi'deki clone apps'i devre dışı bıraksın, sorun bu şekilde çözüldü.

çok memnunum telefon asmaktan kurtuldum, parasına değer.

Geri
Üst Alt