Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon FR kış lastiği 225/45R17 mi 205/50R17 mi?

E bizim oralarda da kıs cok fena gectigi icin bende gecen hafta kar lastigi aldım.Tercihim orjinaliyle aynı olculerde oldu 225/45/17 Run Flat Pirelli Sottozero aldım tanesini 310TLden. Daha tam olarak karda deneme imkanım olmadı ancak gece olusan buzlanmalarda gayet basarılı tavsiye ederim.

Testlerde (ADAC) goodyear UG7 + veya Continental 830P , verilen paranın tam karşılığını sağlıyor, Syron gibi markalar, jantın yere değmemesini sağlar o kadar, lastiğim var diye canınızdan olmayın, daha hız endeksini tutturamadan parçalanan bir marka.
Lastik tabanı azaldıkça, cm2 ye düşen ağırlık artar, kış lastiğinde kalın yanak, ince taban makbuldür.

O halde, 205/50 R17 lastigin capi orjinalle tuttuguna göre,
jantım 7J genişlikte, 205 taban lastik 7J jantta düzgün dururmu? yada müsade edilen aralığın içende kalırmı.

bugun sabah continental 830p ile işi bitirdim, 285tl ya geldi tanesi.

Testlerde (ADAC) goodyear UG7 + veya Continental 830P , verilen paranın tam karşılığını sağlıyor, Syron gibi markalar, jantın yere değmemesini sağlar o kadar, lastiğim var diye canınızdan olmayın, daha hız endeksini tutturamadan parçalanan bir marka.
Lastik tabanı azaldıkça, cm2 ye düşen ağırlık artar, kış lastiğinde kalın yanak, ince taban makbuldür.

performans lastıklerınde marka onemlı katılırım ama konu kar lastıgı olunca degısır uc asagı bes yukarı hepsı aynı performansı gosterıyor mıchelın alpın ıle cıkalamayan yere lassa snoways ıle cok rahat cıkılıyor mesela bır nokıan var turkıyede cok kısı bu markayı bılmez ama kar lastıgının babası bu markadadır.Ismını duyan dandık uzakdogu markları ıle karıstırıyor kar lastıklerınde en sessız marka nokıandır

performans lastıklerınde marka onemlı katılırım ama konu kar lastıgı olunca degısır uc asagı bes yukarı hepsı aynı performansı gosterıyor mıchelın alpın ıle cıkalamayan yere lassa snoways ıle cok rahat cıkılıyor mesela bır nokıan var turkıyede cok kısı bu markayı bılmez ama kar lastıgının babası bu markadadır.Ismını duyan dandık uzakdogu markları ıle karıstırıyor kar lastıklerınde en sessız marka nokıandır

Kayseride nokian satan yok malesef, diğer arabalara uzak dogu mali aliyorum kış lastigi, ama fr a kiyamadim :)

En sessiz kış lastiği Nokian da derken, hangi veri ile tespit edilmiş acaba. ADAC testi: http://www.adac.de/infotestrat/test...R17.aspx?ComponentId=40334&SourcePageId=31821
225/45/17 ebadında en seslisi Nokian, en sessiziz Conti 830P , mahalledeki lastik satıcıları, yüksek kar bırakan otomotiv ürünleri överler.Test bilgisi sorgulayın.

kısa bır bılgı gerısı sana kalmış

NOKIAN LASTİKLERİ , Nokia Telefonlarının kurucusudur.

Nokian'ın Finlandiya-Nokia Fabrikası, Rusya-St.Petersburg Fabrikası ve Slovenya Fabrikası olmak üzere kendisine ait 3 ana teknolojik üretim tesislerinde üretim yapmaktadır.

Kış Lastikleri konusunda dünyada tek doğal ortam en uzun test pistlerine sahip kuruluşdur. Birçok bilindik lastik üreticisi, ürettikleri kış lastiklerinin testini Nokian'a yaptırır. Hatta biraz daha ileri gidelim. Bridgestone'un İskandinav ve Rusya pazarına verdiği lastiklerin üretimini Nokian yapar.

NOKIAN, Japon Sumitomo grubuna bağlı sumitomo lastiklerinin % 43, Bridgestone Co. Japan % 21 resmi ortağıdır.

Dünyada Porshe, Bentley ve Masserati ye UHP (Ultra Yüksek performans) sınıfında OEM lastik tedarik edebilen ender firmalardan biridir.

AB ye üye tüm ülkelerdeki lastik üreticilerine AB parlementosu kararı ile bir tebligat yapıldı geçen sene; 2010 yılına kadar Lastik üretiminde kullanılan yoğun kansorejen içerikli Yüksek Aromatik Yağların, lastik üretimlerinde min. seviye ye indirilmesi ve tamamen kaldırılması hususu ile ilgili.

Bunun ne manaya geldiğini şöyle anlatmaya çalışayım. Bir bina yapıyorsunuz 5 tane kolonu var ortadaki kolon en önemli taşıyıcı kolon, siz bu kolonu kaldırıyorsunuz ama bina ayakta kalmaya devam ediyo.

Nokian 2001 yılından beri ürettiği lastiklerde bu yüksek Aromatik kansorejen içerikli yağları AB normlarının da altında kullanarak üretim yapıyor. Böyle bir ARGE nin kaça mal olacağını bu maliyetin lastik fiyatlarına etkisini biraz tasavvur etmeye çalışın. Bu teknoloji şu anda sadece NOKIAN da var.

Sevgili arkadaşlar, uzun lafın kısası Lastik te NOKIAN ın teknolojisini ve arkasındaki 100 yılı aşkın tecrübe brikimini sakın yabana atmayın.

sessızlık olayını adacın yaptıgı tetsle ıddıa etmedık kullandıgımız ıcın sessız dedık

Geri
Üst Alt