Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon FR DSG LPG uygulamasi Sonrası ilk tuketim degerleri;

yanlış anlamayın da 32.7 kuruşta LPG'yi mantıklı kılan bişey ben göremedim...
shell 97'nin litresi 3.82 tl...
32.7 kuruşu benzinle yaksan 8.5 litre oluyor zaten..
e manuel cupra 10, 10.5 yakıyor, ki DSG nin manuelden daha ekonomik olduğu aşikar..
2 litre için mi LPG?
tamamda arkadaş km de 32 kuruş yaktığını söylemiş. sürekli şehir içi ve gazlayarak kullanmış. ekonomik olmuş olmasınada çok ekonomik olmamış. sakin kullanımla 25 kuruşa düşer sanırım tüketim.

1.6 102 bg inde fabrika verisi 7 lerdeydi ama ben 9.6nın altına dusurememiştim. Aracın yol bilgisayarı 12.1 gosterdi. Tamamen sehiriöi kullanım; vede aracın ilk hevesi oldugu yuksek devir kullanım cok fazla; acıkcası banada yuksek geldi degerler zamanla kullanım uysallastıkca duser gibme geliyor. Aracı lpg siz olcum hiç yapmadım alır almaz lpg uygulamay giristigim için benzin degerlerini bilmiyorum.

1.6 leonun fabrika verisi ş.içi 9lt idi. Hatırladığınız karmadır muhtemelen. Biz şuanda ş.içi 7.9 lt yakıyoruz ayrıca leonla. (Çok sakin kullanımla)

tamamda arkadaş km de 32 kuruş yaktığını söylemiş. sürekli şehir içi ve gazlayarak kullanmış. ekonomik olmuş olmasınada çok ekonomik olmamış. sakin kullanımla 25 kuruşa düşer sanırım tüketim.

Abi iyi diyosun da, Hakan'ın Leon Cupra şehir içi şehir dışı karma, arada gazlayarak ortalama 13 - 14lt yakıyodu.
Ki Cupra, FR'dan zaten fazla yakıyo.

1,6 8v leonların sehırıcı tuketımı 11,5 lt cıvarında

Bence kayseri gibi trafik ışıklarının yoğun olduğu bir şehirde tüketim benzine göre az.Eğer tümden benzinle gitmiş olsa bir depo ile ancak 400 km gidebilir belkide 450 km.depo 200 tlye dolsa 450 km yol yapsa zaten kmye 0.45 tl benzin yakacaktı.0.327 yaktığına göre şu an itibarı ile %30 bir tasarruf söz konusu.:) Her depoda %30 tasarruf 60 tl yapar.Ayda iki depoluk gezse Siyami kardeşim 120 tl yapar.Yılda aşağı yukarı 1500 tl tasarrufu olurki onunlada nerdeyse 2.0 araç vergisini bedavaya getirmiş olur. :D Helal sana Siyami kardeşim. :)

Bence kayseri gibi trafik ışıklarının yoğun olduğu bir şehirde tüketim benzine göre az.Eğer tümden benzinle gitmiş olsa bir depo ile ancak 400 km gidebilir belkide 450 km.depo 200 tlye dolsa 450 km yol yapsa zaten kmye 0.45 tl benzin yakacaktı.0.327 yaktığına göre şu an itibarı ile %30 bir tasarruf söz konusu.:) Her depoda %30 tasarruf 60 tl yapar.Ayda iki depoluk gezse Siyami kardeşim 120 tl yapar.Yılda aşağı yukarı 1500 tl tasarrufu olurki onunlada nerdeyse 2.0 araç vergisini bedavaya getirmiş olur. :D Helal sana Siyami kardeşim. :)

şu LPG FR konusu açıldığından beri söylediğim şey bu ama buradaki tasarrufu göremeyenler var hala..... :eek:

Tercihe saygı duyuyorum. İyi günlerde kullanın, umarım değerler biraz daha düşer.

Geri
Üst Alt