Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon FR DSG LPG uygulamasi Sonrası ilk tuketim degerleri;

syam

Kayıtlı Üye
Arkadaslar sabah itibariyle aracımın lpg si bitmiştir 372 km yol gittim; lpg 84tl ye benzin 38 tl ye doldu. Hesaplarsak 22,5 kurusluk lpg tuketimi 10,2kurus benzin tuketimi var; Tek tek toplamaya ugrastırmayayım; 32,7 kurus km deki tuketim degerim.

şehir içi şehir dışı karma kullanımmı ?

Siyami bey L/km bazında yol bilgisayarındaki ort. tüketiminiz nedir acaba?

daha önce aracın ne kadar yakıyordu bilmiyorum ama verdiğin değerler Leon FR DSG için çok çok iyi

Pek ekonomik olmamış gibi bu LPG.

Siyamicim yanlis hesaplamis olabilir misin..bana biraz fazla geldi bu deger.

Aracın fabrika ortalama tüketim verisi 7.9lt/100km.
Benzinin litresini 3.800'den hesaplarsak araba 300 kuruş yakıyo zaten.
Sahiden ekonomi bunun neresinde ben pek anlamadım :)

1.6 102 bg inde fabrika verisi 7 lerdeydi ama ben 9.6nın altına dusurememiştim. Aracın yol bilgisayarı 12.1 gosterdi. Tamamen sehiriöi kullanım; vede aracın ilk hevesi oldugu yuksek devir kullanım cok fazla; acıkcası banada yuksek geldi degerler zamanla kullanım uysallastıkca duser gibme geliyor. Aracı lpg siz olcum hiç yapmadım alır almaz lpg uygulamay giristigim için benzin degerlerini bilmiyorum.

1.6 102 bg inde fabrika verisi 7 lerdeydi ama ben 9.6nın altına dusurememiştim. Aracın yol bilgisayarı 12.1 gosterdi. Tamamen sehiriöi kullanım; vede aracın ilk hevesi oldugu yuksek devir kullanım cok fazla; acıkcası banada yuksek geldi degerler zamanla kullanım uysallastıkca duser gibme geliyor. Aracı lpg siz olcum hiç yapmadım alır almaz lpg uygulamay giristigim için benzin degerlerini bilmiyorum.

1.6 102hp'ler pek kıyaslanacak bi motor değil bence, 2.0'lar gibi yakıyolar çünkü. (7.5 ortalama verisi)
Değerler umarım zamanla düşer. Çünkü bu haliyle pek ekonomik gözükmüyo LPG.

kaç km sonra LPG kendini amorti edicek ve ekonomik hale gelicek. ??

Geri
Üst Alt