Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon FR 5F Egzoz Difüzör Önerisi

Tibukoğlu5361

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar
Ekte fotoğrafı yer alan egzoz ve difüzör maliyeti ne olur ? Orjinal Tamponda da işlem yapmak gerekiyor sanırım? Screenshot_20200628-154707_1.jpg

Difüzörün o kadar tutuacağını sanmıyorum, kesilmemiş olanlardan sipariş verirsen tamponun orta kısmından ona göre egzoz ağızlığı kadar işlem yaptırırsın.

Asıl mevzu, bu sana şu an sendeki tamponuna ikinci bir egzoz ağızlığı açtırman gerektiğini veya orta kısımdan açılmış bir tampon, son susturucununda keza ortadan açılmış olması gerekir. Bu da yeni bir susturucu alman demek oluyor.

Mevcut olan yeri kapatırsan performanstada düşüş yaşayabilirsin. Son susturucunu ortadan açılacakmış gibi yaptırırsan daha iyi olur.

Ekleme : bu susturucuda tek bir çıkış yok. Ortada 2 farklı çıkış yapmış. Bilgin olsun.

Difüzörün o kadar tutuacağını sanmıyorum, kesilmemiş olanlardan sipariş verirsen tamponun orta kısmından ona göre egzoz ağızlığı kadar işlem yaptırırsın.

Asıl mevzu, bu sana şu an sendeki tamponuna ikinci bir egzoz ağızlığı açtırman gerektiğini veya orta kısımdan açılmış bir tampon, son susturucununda keza ortadan açılmış olması gerekir. Bu da yeni bir susturucu alman demek oluyor.

Mevcut olan yeri kapatırsan performanstada düşüş yaşayabilirsin. Son susturucunu ortadan açılacakmış gibi yaptırırsan daha iyi olur.

Ekleme : bu susturucuda tek bir çıkış yok. Ortada 2 farklı çıkış yapmış. Bilgin olsun.
Bu tarz çıkışlar için susturucuyu özel yaptırmak gerekiyormuş , mevcut susturucu iptal olacakmış , susturucu yu iptal edersek de ses gürültü çıkacakmış . Özetle mevcut mevzuata uygun olmuyor olacaksa da deli pahalı olurmuş

Düz boru yapmana gerek yok. Spor susturucu ile işi çözüyorsun tabii ama yine de düz boru olmasada bir tık ses yükseliyor ancak polis çevirmelerinden, muayenelerden rahatlıkla geçebiliyorsun. Bende spor susturucu var, yüksek devirlerde biraz hırıltı mevcut. Birkaç ay önce muayenedende rahatlıkla geçti.

Aero tampon, spor susturucu, egzoz uçları derken 2.200₺ para harcadım.

Aero 1000₺
Spor susturucu + sağ-sol akro uç 900₺ (SCW Kayseri’den Ömer kardeşim yaptıydı)
Spor susturucu kaynak derkende 200-300₺ tuttu.

SCW Kayseri’den Ömer kardeşim var.
İnstagramdan Anadolu Egzoz diye tarat. İst. Avrupa’dan Erdem yönlendirdi dersen yardımcı olacaktır.

Düz boru yapmana gerek yok. Spor susturucu ile işi çözüyorsun tabii ama yine de düz boru olmasada bir tık ses yükseliyor ancak polis çevirmelerinden, muayenelerden rahatlıkla geçebiliyorsun. Bende spor susturucu var, yüksek devirlerde biraz hırıltı mevcut. Birkaç ay önce muayenedende rahatlıkla geçti.

Aero tampon, spor susturucu, egzoz uçları derken 2.200₺ para harcadım.

Aero 1000₺
Spor susturucu + sağ-sol akro uç 900₺ (SCW Kayseri’den Ömer kardeşim yaptıydı)
Spor susturucu kaynak derkende 200-300₺ tuttu.

SCW Kayseri’den Ömer kardeşim var.
İnstagramdan Anadolu Egzoz diye tarat. İst. Avrupa’dan Erdem yönlendirdi dersen yardımcı olacaktır.
Aero tamponları nerde yaptırdın? Bir de ne zaman yaptırdın? Eğer öyle yapıyorlar ise veririz biz de bir sipariş

İstanbul’da aero tamponu RS Tuning’den aldım. 1-2 sene oluyor sanırım. Net tarihi hatırlamıyorum.

Ömer yapar yapar, duruma göre nasıl istediğini söylüyorsun ona göre hazırlıyor. İçin rahat olsun, sevdiğim güvendiğim kardeşimdir.

İstanbul’da aero tamponu RS Tuning’den aldım. 1-2 sene oluyor sanırım. Net tarihi hatırlamıyorum.

Ömer yapar yapar, duruma göre nasıl istediğini söylüyorsun ona göre hazırlıyor. İçin rahat olsun, sevdiğim güvendiğim kardeşimdir.
evet sitelerine girdim 750,00 TL tampon için istiyorlar , boyaması da 250-300 olsa , egzoz bağlantıları ve susturucu için de 1000 TL versek yine aynı rakamlara ilerliyoruz

Merhaba Arkadaşlar
Ekte fotoğrafı yer alan egzoz ve difüzör maliyeti ne olur ? Orjinal Tamponda da işlem yapmak gerekiyor sanırım? Ekli dosyayı görüntüle 21522

şahsi fikrim spor son susturucu citf cıkıs ve aero tampondan yana bu sekildeki difuzer eskıdı artık golf 5 lerle hayatımıza gırdı masallah her araca yapılıyor artık gecen gun egeada gordum aynı sekılde ama tercıh ve karar sızın tabı

DifüZör için fazla seçenek yok sanırım , önerisi olan yok mu ? Tampon değişimi yapamam sadece plastik DifüZör istiyorum

Aslına bakarsanız difüzörlerde çok bir seçenek yok. Ama hatchback kasalarında farklı araç modellerine göre bizim araçlara uygun olanını uygulayabilirsiniz ve/veya yurtdışından getirtebilirsiniz.

Geri
Üst Alt