Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon fr 1.4 TSİ 125 psi yazılım

mertsyildirim

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar
leon fr 125 ps aracım var ve yazılım attırmak istiyorum. ancak bu araca yazılım atınca 150 ps -180 ps diye artıyor.
1-acaba 150 ps lik fr ile 125 pslik fr arasında motor farkları varmıdır?
2-Yazılım araca zarar verirmi?
3-Yazılım atınca aracın garantisi devam edermi?
4-Birde benim aracımda intercooler ve supercharger varmı ?
Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir mi

arkadaşım merhaba,aramıza hoşgeldin.
ilk önce kendini tanıtsan daha güzel olur. abilerim zaten sana gerekli yardımı en ince ayrıntısına kadar söyleyeceklerdir. saygılarımla.

öncelıkle aramıza hosgeldınız üyeler kısmından kendınızı tanıtırsanız bizi mutlu etmş olursunuz..
araca yazılımla 150 hp ye tamamlayamazsın bunun için hard yazılım yapman gerekecek buda turboya zarar verebılır ki veren arkadaşlar tanıyorum normal soft yazılım yaparak spor hava filtresi,bujileri de degişirsen hemen hemen 150 hp yı yakalarsın!
150 lik ile 125 lik arasındaki farklar beygir ve tork farkı
125hp 200nm tork
150hp 250 nm tork degerlerindedir.

Selam arkadaşlar
leon fr 125 ps aracım var ve yazılım attırmak istiyorum. ancak bu araca yazılım atınca 150 ps -180 ps diye artıyor.
Merhaba kardeşim hoşgeldin.
1- dadaş abimin dediği gibi sadece hp ve tork farkı vardır.
2- soft yazılım araca zarar vermez. Yani stage 1 yazılım. Gerekli buji hava filtresi ve 9 litrelik intercloor koyduktan sonra stage 2 + yapana kadar çıkarsın.
3- yazılım garantiden çıkarıyor arabayı.
4- bizim araçlarda intetcloor sadece ufak yazılıma yetecek kadar var.

Benim aracımda 1.4 tsi 140 hp'di. Şuan lastiğe veren güç 220 - 230 hp arasında. Ama motoru beslemelisin gerekli parçaları koymalısın

220-230 hpyi nasıl yakaladiniz extralari belirtirseniz sevinirim :)

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Düz boru yaparsın arabana. Down pipe olayı. 70'lik. Kutu içi veya normal dışarı da duran hava filtresi takarsın. R8 bobin 8 litre 9 litre'lik bi intercloor taktırırsın. Blowoff değil de dump valve takarsın turbo beslemeli olduğu için. Çok extrem bişey istersen bagaja aem methonal kit koyarsın. Al sana taş gibi araba işte:) tabii hızlanma kadar durmadan önemli o dakikadan sonra. Jantlari 17 yaparsın. 18 yorar. Pirellii pi zero yada Michelin psp3 koyarsın. Bence başarılı oldu :D

Avek servisini aradım arkadaşlar bu arada hoşbulduk
125 ps de supercharger ve intercooler bulunmuyormuş.
ve turbo 150 liklere nazaran ufakmış.
motordaki fark buymuş. yazılım attırma konusunda çok kararsızım garanti gözümü çok korkutuyor.

Düz boru yaparsın arabana. Down pipe olayı. 70'lik. Kutu içi veya normal dışarı da duran hava filtresi takarsın. R8 bobin 8 litre 9 litre'lik bi intercloor taktırırsın. Blowoff değil de dump valve takarsın turbo beslemeli olduğu için. Çok extrem bişey istersen bagaja aem methonal kit koyarsın. Al sana taş gibi araba işte:) tabii hızlanma kadar durmadan önemli o dakikadan sonra. Jantlari 17 yaparsın. 18 yorar. Pirellii pi zero yada Michelin psp3 koyarsın. Bence başarılı oldu :D

Dp 1,4 ler sıkıntı basıncı çok sağlam tutamıyor.
Oynama oluyor.
Bir iki firmada güzel dp var onların fiyatlarıda uçuk değmez...
[doublepost=1455891520,1455891248][/doublepost]
Selam arkadaşlar

125 ps fr yazılım atınca 155-160 civarında olur.
140 hp yazılımla 180-190 arasında bir güç alıyor.

-125 lik ile 150 hp arasında fark var.
-Dikkatli kullanıldığı sürece sorun olmaz.
Yağ yeterli sıcaklığa ulaşmadan tam gaz yapmazsan,Yağ değişimlerini biraz daha erken yaparsan herhangi bir sıkıntı yaşamazsın.
Yağ olarak motul yada mobil yazılımdan sonra daha ıyı olur.
-Servis aracın yazılımlı olduğunu anlarsa garantin biter.
Periyodik bakımlarda bunu anlayamaz.
Arıza durumunda çözebilir.
Arıza durumunda yazılımı sildirip orjınale donersen yıne bırsey anlamaz.
-Her ikiside bulunmuyor...

Yazılım yapan fırmalarda bir iki tane güzel firma var.

Geri
Üst Alt