Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Cupra R Detaylı İnceleme (İngilizce)

difüzör ün ek olduğu belli olsun diye yapılmış olabilir buna benzer tek parça varmı arkadaşlar böyle bişey sizlerin bildiği

Difüzör biraz parlıyo ondan ek olduğu dahada belirgin duruyor..Mat olursa güzel durucağı kanısındayım...

ilginç bir yazı, güncel cupra kullanıcılarına test sürüşü yaptırmışlar (ama sadece 20 şer dk)

içlerinde 'leon cupra r (lcr) ' ın da olduğu iki ayrı dergide hot hatch karşılaştırması okudum. biri alman dergisiydi ve lcr'yi sebeplerine pek değinmeden scirocconun ardından az farkla 2. sıraya koymuştu, alman dergilerinin puanlamasını beğenmiyorum hot hatch in arka koltuk genişliğini ne yapayım veya birkaç litre fazla yakmasını . diğeri ocak 2010 da car dergisinde 'megane 250 cup, focus rs, lcr, golf gti' karşılaştırmasıydı. yazılanlardan alıntıdır:
'' galler yöresi, oldukça keyifli ve kaliteli yollara sahip. shrewsbury civarında yer alan four crosses rotası benim favori sürüş bölgelerimden ve bu rota leon için kaliteli bir test sürüşü yapmama izin verecek. seat'ın harika bir motoru olduğunu itiraf etmem lazım. hatta bu güç ünitesinin, focusu bile yavaş gibi hissettirdiğini (0-144km de 0.3sn lcr önde olmuş) ve karşılaştırmadaki en başarılı motor olduğunu söylemek bile mümkün. hiç yorulmadan çalışan turbo korkutucu bir orta devir performansı sunuyor. motorun sesi de harika turbonun tıslaması egzos sesini bastırmıyor.
maalesef motoru seat'ın en başarılı bölümü. mesela otomobilin ön kısmından almam gereken tepkiler nerede? bir süre sonra otomobile güvenmeyi öğreniyorsunuz belki ama virajlara hiçbir zaman holigan gibi saldırmayı göze alamıyorsunuz. direksiyon bu kadar tepkisiz ve süspansiyon bu kadar tembel bir tutumdayken temkini elden bırakmamak daha akıllıca görünüyor. otomobille iletişim söz konusu olduğunda leon için maalesef ucuna tel takılmış bir teneke kutu benzetmesini yapmak durumundayım. otomobilin arka süspansiyonunun da bir tuhaf olduğunu söylemek lazım. viraj açısını ayarlamak konusunda oldukça beceriksiz tavırlar sergileyen arka süspansiyon yüzünden aracın viraj çizgisini sadece önden kayma ve patinajlar eşliğinde ayarlayabiliyorum. öte yandan seat hızlı ve yumuşak karakterli. her ne kadar esp si tam olarak kapanamasa da viraj çıkışlarında oldukça hızlı olmayı başarabiliyor. belki bu otomobile biraz daha musamaha gösterebilirim. ya da göstermemeli miyim? otomobilin ismindeki ''R'' harfi, racing yani yarışmak kelimesinden geliyor ve eğer seat bu karşılaştırmada ciddiye alınmak istiyorsa otomobiline biraz daha sert köşeler ilave etmeli.
bu fikirlerim Henry'nin de gelmesiyle pekişiyor. otomobilleri değiştiriyoruz ve bir süreliğine seatı arkadan takip ediyorum. otomobil arkadan bakıldığında o kadar alımlı durmuyor. tampondan tavana doğru yükselen tek açılı çıkıntı otomobile mpv havası veriyor.''

car dergisinde lcr en hızlı olmuş ama yazarlar 4. sıraya layık görmüşler. automotor&sport ta böyle karşılaştırma yok ama megane cup ve focus rs in önünde yer almış (bmw 130i nin de)

Geri
Üst Alt