Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon camlardan gelen gacırtı sesi

ersinbal

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arka camlardan özellikle kasislerden geçerken esneme anından gacırtı sesi geliyor.Ne yaptıysam çözemedim.Aynı durumu yaşayan var mı acaba ?

Arkadaşlar arka camlardan özellikle kasislerden geçerken esneme anından gacırtı sesi geliyor.Ne yaptıysam çözemedim.Aynı durumu yaşayan var mı acaba ?
Üstad kasislerde gıcırtı varsa camlardan değil de kapılardaki fitillerden geliyor olma ihtimali yüksek. Yağsız silikon sprey ile kapı fitillerini spreyleyip silersen belli bir süre sesler kesilir ama sonra tekrar çıkacaktır :)

Arkadaşın da dediği gibi kapılardaki esneme sesi fitillerden geliyor uzun vadeli bir çözümü malesef yok fitilleri temiz tutup silikon sprey ile sileceksiniz.

Aynı gıcırtı benim aracımda da var 2020 fr. En son çareyi deri bakım sütü(kremi) ile buldum aracı her yıkamadan sonra kapıların üst tarafındaki su gideri olan plastıklerin kapı içine bakan kısmında hafif parlak kısım var oralara deri bakım sütünü bez ile siliyorum sesi büyük ölçüde kesiyor. Benim kullandığım sonax deri bakım kremi diye geçiyor.

Son düzenleme:
Bmw için bulunan ve Vw Leon lara da uygulanan bire diğer yöntem ise kapı fitillerinin kapı çerçevesine gelen kısımlarının şeffaf folyo ile kaplanması diye çokça duydum ve okudum. Hatta bir Seat forumunda konusu dahi vardı sanırım. Biraz daha uzun süreli bir sonuç olabilir.

Aynı gıcırtı benim aracımda da var 2020 fr. En son çareyi deri bakım sütü(kremi) ile buldum aracı her yıkamadan sonra kapıların üst tarafındaki su gideri olan plastıklerin kapı içine bakan kısmında hafif parlak kısım var oralara deri bakım sütünü bez ile siliyorum sesi büyük ölçüde kesiyor. Benim kullandığım sonax deri bakım kremi diye geçiyor.
Teşekkürler dostum

Arkadaşlar ses konusunda takık biri olarak benim de söylemek istediğim bir kaç şey var. Araba bir tümsekten veya eğimli bozuk bir yüzeyden geçerken bende de esneme sesleri geliyor. Genelde arabanın ön kenar ve yukarı tarafından geliyor. Bmw videolari dahil çok video izledim. Herkes gibi silikon sprey vb. Sıktım fitillere oncelikle, sonra sonaxın deri bakım kremini de denedim. En son fitillere karşılık gelen kapı bölgelerine folyo da yaptırdım. Ancak hiç biri çözüm olmadı. Cam tavandan geliyor sandım full açıkken yine geliyor o da değil o yuzden. Muhtemelen tavan sacı ve döşemesi arasındaki sürtmelerden geliyor. A sütunu söktüm oraya bile yalıtım yaptım yine olmadı. Bu sorun arabayı sattıracak valla:(

Geri
Üst Alt