Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon bodykit

Moonh

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam. Leon 2015 style paket aracıma bodykit yaptırmak istiyorum. Marşpiyel, spoiler, tampon eki. Sizce plastik ve fiber farkı nedir? Hangisi daha iyi olur? Kolaylı ve bozdoğan markaları için ne dersiniz? Önerilerinize açığım yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

Plastik, döküm şeklinde yüksek basınçla plastiği eritip kalıbın içine basarak yapılır. Fiberde fiberglass parçaları kalıbın içine koyulup epoksi reçine ile birbirine yapıştırılır.

Plastik daha esnektir, çarpma gibi durumlar kolay kolay kırılmaz. Fiber daha serttir, esnese bile kırılmaya daha müsaittir ama kırılırsa paramparça olmadığı sürece tamiri kolay ve masrafsızdır.

Ben kendi adıma tampon, marşpiyel gibi noktalarda plastik, rüzgarlık gibi çarpmanın zor olduğu yerlerde fiber tercih ediyorum.

Bahsettiğiniz markaları duymadığım için o konuda yorum yapamayacağım :)

Merhabalar plastik almanı kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat olarak belki biraz fiberglas'a göre daha pahalı olabilir, fakat en ufak bir darbede fiber gibi kırılmayacak ve uzun yıllar sorunsuz kullanabileceksiniz.

Arkadaşlar selam. Leon 2015 style paket aracıma bodykit yaptırmak istiyorum. Marşpiyel, spoiler, tampon eki. Sizce plastik ve fiber farkı nedir? Hangisi daha iyi olur? Kolaylı ve bozdoğan markaları için ne dersiniz? Önerilerinize açığım yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

Merhabalar mumkunse tabiki abt plastik sahsi önerim ama uygun olsun dikkat ederim diyorsaniz fiberglass da ayni gorevi görüyor kirilganlik sertlik esneme durumunu @faw13 cok duru bir dille anlatmis tercih sizlerin....

Fiber fiyatlarını daha fazla aldım ben ve daha orijinal olacağı boya vs. açısından daha güzel olacağı hakkında bilgi aldım.

Marşpiyel de daha çok fiber tercih ediliyor. Marşpiyel altı lipler plastik maddeden yapılıyor.

Spoilerda fiber kalıplarda sıkıntılı olduğu için hatlar tam birebir oturmuyor. Gerçi bunu da bilen biri görüyor.

Sadece ön tampon eklerinde plastik bulabilirsin.

Geri
Üst Alt