Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon alıyorum. Tavsiyeleriniz?

schroef

Kayıtlı Üye
Merhaba,

84.000 TL'lık bir bütçem var. Otomatik dizel beyaz renk harici 2015 ve üzeri Leon bakıyorum. Fiyatlarda o kadar çok ara var ki ucuz olanların herhalde bir sorunu var dedirtiyor.

1) Nelere dikkat etmeliyim? (Paketler arasındaki farkı forumda arayacağım)
2) DSG sorunu var ise ekspertiz yapıldığında çıkar mı?.
3) Aşağıdaki ilanlar arasında fiyat farkı çok ama neredeyse aynı araçlar gibi geliyor, doğru mu düşünüyorum?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2015-seat-leon-1.6-tdi-dsg-32.500-km-450656268/detay/ - 75.000 TL

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2015-leon-otomatik-vites..boyasiz..led-paket-426847337/detay - 79.500 TL

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-cam-tavanli-kazasiz-boyasiz-yetkili-servis-bakimli-446007021/detay - 82.500 TL

4) 2015'ine bu parayı vermek yerine 2016 model aşağıdaki aracı almak daha mantıklı değil mi?
Ya da benim kaçırdığım bir şey mi var bu fiyat farkları arasında.

Seat Leon 1.6 TDI Style 2016 Model 81.600 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 413908405 - 81.600 TL

Yardımlarınız lütfen.

Düşünüyorsanız 2015 haziran sonrası üretimlerine bakın. Bazı sorunları giderilmiş ve ufak tefek güncellemeler olmuş hazairan sonrası çıkanlarda.
İlk 2 araç baz donanım. 3. araç opsiyonlu, cam tavan, 17' jant, optik park sensörü falan var. Rengi metalik. Fiyat farkına değer yani.
İmkanınız var ise opsiyonlu ve mümkün olan en yeni tarihlisine bakın derim.

Düşünüyorsanız 2015 haziran sonrası üretimlerine bakın. Bazı sorunları giderilmiş ve ufak tefek güncellemeler olmuş hazairan sonrası çıkanlarda.
İlk 2 araç baz donanım. 3. araç opsiyonlu, cam tavan, 17' jant, optik park sensörü falan var. Rengi metalik. Fiyat farkına değer yani.
İmkanınız var ise opsiyonlu ve mümkün olan en yeni tarihlisine bakın derim.

Dolu paketi CR Style mı oluyor? Baz donanımla dolu arasında jant, park sensörü falan gibi özellikler mi var? Baktım bir türlü bulamadım aradaki farkları. Baz donanımda da eğer far sensörü, yağmur sensörü, ön arka park sensörü, hill holder, hız sabitleyici falan varsa sorun yok aslında.

Dolu paketi CR Style mı oluyor? Baz donanımla dolu arasında jant, park sensörü falan gibi özellikler mi var? Baktım bir türlü bulamadım aradaki farkları. Baz donanımda da eğer far sensörü, yağmur sensörü, ön arka park sensörü, hill holder, hız sabitleyici falan varsa sorun yok aslında.
Paket olarak 2 paket var Leon da. Style ve FR. Style baz donanımda far, yağmur sensörü, dijital klima, 16' aliminyum alaşımlı jant, hız sabitleme, deri direksiyon, vites ve el freni, yokuş kalkış, katlanır ayna falan gibi özellikler var standartta. Sonrasında diğer özellikler opsiyona giriyor. Ön/ arka optik park sensörü, 17' jant, led farlar, 6,5' geniş ekran teyp, alkantra deri koltuklar, cam tavan vb.
Benim aracım cam tavansız ful paket olanı. Aşağıdaki imzamdan aracımı inceleyebilirsiniz. Style donanım, Advanced paket olarak geçiyor.

Az yakıyor ve şekli hoş diye almak istiyorum ama şu DSG olayından çok korkuyorum. i30 var elimde kışın 10 lt yazın 7-8 lt yakıyor İstanbul'da. Ama şanzıman sorunsuz. Leon 6lt yakıyor diye duydum. Seat'lere 2 yıl garanti veriliyor sanırım. Kararsızım.

Dsg tamamen şans işi. Ben düz vites aldım. Memnunum.

Bende sizin gibi almaya kalktım ve çok araştırma değil çok karşılaştırma yaptım. Tavsiyem çok karsilastirin.
Ve bakış aciniza size yakışacak aracı seçmeniz t ercihimdir.
Dsg şanzıman a seatta ve golf de girme diyen has ustalar var.
Emin olun korkular ve endişeler aynı manuel olsun kontrol sizde olsun.
Mesela.. Benim istedigim leon 74 bin tl iken babamın beğendiği 70 bin di benim beğendiğim 30 bin km de iken babamın beğendiği 15 bin km deydi ben beğendiğim 2014 iken babamın beğendiği 2015 sonu aralık ayı idi ve leansman rengi olarak tutulan fr i aldık uzun uğraşlar sonucunda ama ve oldu hayirli oldu.Bu arada Allah razı olsun babamdan çok yardımcı oldu.

Paylaşmak istedim..

Herşeyin hayirli olmasını temenni ederim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bende sizin gibi almaya kalktım ve çok araştırma değil çok karşılaştırma yaptım. Tavsiyem çok karsilastirin.
Ve bakış aciniza size yakışacak aracı seçmeniz t ercihimdir.
Dsg şanzıman a seatta ve golf de girme diyen has ustalar var.
Emin olun korkular ve endişeler aynı manuel olsun kontrol sizde olsun.
Mesela.. Benim istedigim leon 74 bin tl iken babamın beğendiği 70 bin di benim beğendiğim 30 bin km de iken babamın beğendiği 15 bin km deydi ben beğendiğim 2014 iken babamın beğendiği 2015 sonu aralık ayı idi ve leansman rengi olarak tutulan fr i aldık uzun uğraşlar sonucunda ama ve oldu hayirli oldu.Bu arada Allah razı olsun babamdan çok yardımcı oldu.

Paylaşmak istedim..

Herşeyin hayirli olmasını temenni ederim.

Eklemek isterim babamın istediği aracın sol on ve arka kapısında degisik di .. hic de boya da sorun olmadı 1400 tl hasar kaydi var o da nazar değil geçtim.

Anladım. Teşekkür ederim paylaşımınız için. Benim eşim manuel kullanamadığından otomatikten başka şans yok. Araştırmalarıma göre de golf7 ile 2016 seat ın şanzıman ve motoru aynı. Bu kadar kötü anlatıldığı gibi olsa herhalde golf bu kdr sağlam olmaz ve satışmazdı. Ya pejo 308 ya da leon bakalım.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dsg olayı şans olmakla birlikte asıl sıkıntı dsg ile motor hacminin uyuşmaması dikkat edin 2.0 araçlarda çok azdır dsg arızası ama 1.6 araçlarda çok yoğundur tercih meselesi ben manuel tdı kullanıyorum leon 2016 çok memnunum iyi forumlar

Geri
Üst Alt