Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 2016 1.2 tsi dsg az eğimli yokuşta geri kaçırma

Merhaba aracı 1 ay önce aldım. Çok dik yokuşlarda tam fren yapınca araç geri kaçırmıyor. Ama az eğimli yokuşlarda çok kusa süreli geri kaçırma oluyor. Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
çünki yokuş kalkış sistemin tam devreye girmiyor frene tam bas ve ayağını kaldır az egimli yokuşta söyle çok cok az geri kaçmasının sebebi de araclarimiz yarı otomatik şanzıman olması sebebi diye biliyorum ayrıca aracınız hayırlı olsun

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Dsg için yorum yapamam ama yokuş kalkış sisteminin devreye girmesi için belli bir oranda eğimin olması gerekiyor. (%2 ila %5 den büyük olmalı) Yoksa sistem devreye girmiyor.

Son düzenleme:
Sorun aracın kavramasındaymış. Araç kendini kaldıramadığı için geri kaçıyormuş. Kavrama değişince sorun çözüldü

Geri
Üst Alt