Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.8T 20V 180hp Hazırlığa Devam.....

Geçtiğimiz günlerde almış olduğum 56900km deki 1.8T topsport aracımla geçirdiğim bir hafta boyunca yaptıklarım:

Öncelikle aracımı Eryadan teslim aldığımda aküm bayılmış marş basmıyordu bir takviye ile kendine gelen akünün ölçümlerini yaptırdıktan sonra değişmesi gerekmediğine karar kıldık ama sanırım havalar soğuyunca 60amper bi Varta alıcam kafam rahat olsun diye. Bunun dışında aracımı aldığımda deponun içi bomboştu tırsa tırsa kendimi bi benzin istasyonuna attım ve akü iyice dolsun diye stop etmedim. O anın heyecanıyla olsa gerek deponun aracı stop etmeden depo kapağını açmayacağını unuttum :D ve o an baya moral bozdum depo kapağı arızalı diye sonra o heyecanla telefon görüşmesi yaparken Emrenin söylemesiyle ancak kafam dank etti motoru kapatmaya akünün durumundan korktum ama benzin deposunun da boş olması tabiki kapamama neden oldu ve kalenin kapısı açıldı.....:)İştahlı aracım 100tl yakıtı lakır lakır içti ve yola devam ettik.... ustamın yanında bir çaydan sonra aracımı alıp bostancı sanayideki ustama götürdüm ve ağır bakımlara başlamış olduk...
Aracın ilk izlenimleri lastikler bitik iki kapının swichleri temasta sıkıntılıydı egzost aracı sıkıyordu bu araca göre değildi içi fanusu andıran stop ve angel farlarda bonus oldu ve boya da iyi bir pasta ve cila istiyodu.. Ustamın yanına vardığımızda v kayışının özelliğini yitirdiğini ve değişmediğini görmüş olduk. Ağır bakımda Komple Triger Seti 5*40 Castrol Edge yağ- balatalar- viraj lastikleri-hava-benzin-yağ filtreleri ve direksiyon hidroliğini komple değiştik. Motor yağı değişmeden önce würt motor temizleyici atıp aracı çalıştırdık parçaları orjinal kullandım....
Aracı bakımda Pasta cila ve boya işlerinde favorim çok sevdiğim Kemal abime götürdüm aracı pasta cilayla formuna kavuşturdu saolsun derken Ömercan kardeşim tertemiz toledosunun pamuklar içindeki stoplarını getirdi bi taraftanta stoplar için temasta olduğum iyi bir topsportçudan stoplarını temin etmek için bağcılara kadar yol teptim ama değdi stoplarda harika durumdaydı.Bu parçalar aracın üstüne takıldıktan sonra araç orjinal görünümüne kavuşmuştu sadece ön cama kadar cam filmi canımı sıkıyordu ama ondan önce gene Ömercan kardeşim yardımıma geldi ve çok istediğimve diğer aracımada yeni aldığım Dunlop SportMaxx TT lastiklerimi aracın ayaklarına giydirdik rot balans olayından sonra aracın sesi soluğu kesilmiş ve dirilmişti... Aracımı sıkan egzost baya canımı sıkmaya başlamıştı Pazar günü sanayinin yolunu tuttum gene Ömercanın tavsiyesiiyle iyi bir egzostçuda buldum kendimi :D aracın altında yaptığımız izlenimlerde boruların eski egzostda çok dar olduğu ve arabayı sıktığını gördük zaten araç giderken böğürmesiyle bunu belli ediyodu sanki birisi burnunu tıkamış gibiydi bırak beni gidicem diyodu :)....... Ustanında tavsiyesi üzerine amerikan araçlarda kullanılan geniş hacimli ve sessiz bi son susturucuda karar kıldık. Ucuna oval bi uçla makyajladık ve aracımıza geniş dirseklerle bağladık ve artık aracım daha da fena gidiyodu...o gün işte geçen zamandan sonra pazartesiyide biraz iş biraz cam filmi sökülmesi ve gezerek geçirdim aklımdaki bakımlar daha bitmemişti onları toparlıyordum derken salı sabah erkenden kendimi sanayide buldum ve hızlı bir hareketle ustamda aldığım Mobil lube1 SHC 75*90 3litre şanzıman yağını aracıma koyduk ve artık şanzımanda rahatlamıştı :)
Bugüne kadar yaptıklarım bunlar bundan sonrası aklımdakiler 2 kapı swichlerinin değişmesi (150tl fiyat aldım) biraz daha ileride varta marka akü ile (140tl fiyatı) akü değişimi ve orta boruların ve orta susturucunun genişletilmesiyle devam etmeyi planlıyorum bakalım kısmet diyelim herşey yavaş yavaş ve inşallah hayırlısıyla olacak....
Bunları yazmamın sebebi araç alacak arkadaşlara da yardımcı olmak kimse benim gibi arabanın tüm ağır bakımlarını yapıp satmıyo :D lakin bende binicem diye yaptırmıştım bu bakımları ama 1.8T düşünceme rüyalarıma mani olamadım ve piişmanda değilim keyfi bambaşka...:eek:key:
Şimdi diyeceksiniz nerde bunun chip i nerde filtresi nerde dynosu? :D Acelem yok beyler zamanla yapıcam herşeyi kısmetse greddy ,boost gösterge geliyor dumpvalve alıcam ve şu doubledeen teyp i sökmeyi yerine iyi bir teyp takmayı planlıyorum ama bunların hepsi zaman istiyo
2008 Model 1.9tdı dan sonra evet baya yakıyo namussuz ama araba gerçekten giderken hakkını veriyo....:)
Okuduğunuz Zaman Ayırdığınız İçin Teşekkürler Fotoğraflar Daha Sonra Gelir İnşallah :D

Aracı istediğin hale getirdiğin için senin adına sevindim. Ama ağır bakımını yaptırmadan satan kişi de çok ayıp etmiş... Sana karşı...

güle güle kullan kardeşim Allah kaza bela vermesin arabayı gördüm canlı gözle çok güzel kereta egzoz seside çok güzel olmuş :=)

Daha burdan yalandan hayırlı olsun demıcem abi,senı kandırana kadar gobegım catladı zateb :D Bu arada far kası konusunda cok cıddıyım gelır sokerım onları gece ıstersen karakola cektır :D

hayırlı olsun, hayırlı günlerde, işlerde, kazasız belasız inşallah...

Aracı istediğin hale getirdiğin için senin adına sevindim. Ama ağır bakımını yaptırmadan satan kişi de çok ayıp etmiş... Sana karşı...

düzgün okusaydınız keşke orda yazıyo bende binicem diye yaptırmıştım aracıma diye.....

Serhat abi hayırlı ugurlu olsun diğer leon gibi bunuda çok güzel yaparsın abi sen =)
Saol kardeşim dileğim de o zaten :)
Serhat daha yeni başlamışsın ben misali,kafanda soru işareti kalmaması için belirli şeyler lazım:)Kaldıki modifiye ayrı birşey.
Ama bitişini beklemek lazım güzel olacaktır ama ibizalar kadar güzel olacakmı bakalım;):p

xx

Olacak herşey güzel olacak :)

Serhat abi hayırlı ugurlu olsun diğer leon gibi bunuda çok güzel yaparsın abi sen =)

Serhat daha yeni başlamışsın ben misali,kafanda soru işareti kalmaması için belirli şeyler lazım:)Kaldıki modifiye ayrı birşey.
Ama bitişini beklemek lazım güzel olacaktır ama ibizalar kadar güzel olacakmı bakalım;):p

xx

güle güle kullan kardeşim Allah kaza bela vermesin arabayı gördüm canlı gözle çok güzel kereta egzoz seside çok güzel olmuş :=)
daha da güzel olacak kısmetse Patronum :)
Daha burdan yalandan hayırlı olsun demıcem abi,senı kandırana kadar gobegım catladı zateb :D Bu arada far kası konusunda cok cıddıyım gelır sokerım onları gece ıstersen karakola cektır :D
iyi dilekler gelmeye devam ediyo :D
hayırlı olsun, hayırlı günlerde, işlerde, kazasız belasız inşallah...
saolun cümlemize
saka yapmıstı kı serhat abım :p

Şaka mı oda ne :)

Bugün teybi double çerçeveli kenwood model bi teyple değiştik....:eek:key:

Geri
Üst Alt