Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 TDİ Turbo basınç?

GKN

Kayıtlı Üye
mrb arkadaşlar 1.6 tdi leonların turbo basıncı kaç bar basıyor ? fikri olan bu motor hakkında yorum yapabilirmi ?

tahmin ediyorum ki 1,2-1,3 bar civari basiyordur.

peki ayberk ayni sayfada ust kisimlarda 3 silindirli 1.4 tdi icin 2,3 bar mi diyor yoksan ben mi yanlis okuyorum :(

"Garrett variable turbine geometry (not all models) turbocharger incorporated in exhaust manifold, 2.3 bars (33.4 psi) absolute boost"

dızellerın basıncı benzınlı turbo arabalardan fazladır her zaman ıcın

1.6 bar iyiymiş..
dizellerin aynı hacimdeki benzinli turbosundan daha yüksek basınçla çalıştığını biliyodum ama bu kadar fark olduğunu bilmiyodum..Ford'un 1.6 dizelinin turbosunu dışardan incelemiştim..1.4T'nin turbosundan "dışardan" boyut olarak hiç bi fark gözükmüyodu..Garrett olması dışında.. :)

1.6 bar iyiymiş..
dizellerin aynı hacimdeki benzinli turbosundan daha yüksek basınçla çalıştığını biliyodum ama bu kadar fark olduğunu bilmiyodum..Ford'un 1.6 dizelinin turbosunu dışardan incelemiştim..1.4T'nin turbosundan "dışardan" boyut olarak hiç bi fark gözükmüyodu..Garrett olması dışında.. :)

dızel turboları vnt oluyor genellıkle o da dıger farkı ,dızel motor calısma prensıbı gergı yuksek basınclı hava sokmak adına bu kadar yuksek basınclarda calısıyor olabılır turboları aynı zamanda az devır donup kısa aralıklarla basıncla doldugu ıcın turbo ,benzınlı turbo b aracın turbosu ıle aynı yıpranma payına sahıp olmalı

vnt'yi biraz açsan yavru.. :)

Geri
Üst Alt