Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 tsi kararsızım acil yardımlarınızı bekliyorum

1.2 tsı ülkemizde yeni motor birçok kişinin bilgisi yok ve o kasayı kaldırmaz diyorlar. hep ön yargı.. o yüzden satışınız zor olabilir. yayıldıktan sonrada basit satılacağını düşünüyorum. ben şuan istanbul'da sabah 7 trafiğine giriyorm bahçeşehirden unkapanına gidiyorum yoğun trafikte 7.5yakıyor. 1 gün trafiğe girmedim o anki yakıtım 5.9 oldu genel yakıtta 2 günde 6.5e indi.. trafiğe girince tekrar 7lere çıkıyor ama. ve araç yeni olduğu için fazla yakıyor biraz daha düşeceğini tahmin ediyorum.. ortalama 7ye gezersin tabi ben bide hafif gazlamalarımla bu değerler çıkıyor sakin kullanan daha az yaktırabilir :)
punto 1300-1600 lük vergi dilimine girmiyor mu ben öyle biliyorum. leon 1300 altına giriyor diye biliyorum yanlış mıyım :S

amaç kesinlikle para ise düşünmeden dizel punto, amaç konfor ise kesinlikle leon. değer kayıpları derken aldığın her araç değer kaybedecek. şimdi paran olsa 350CGI alsan 85.000EU ödeyeceksin ama 5 sene kullanıp satmaya kalkınca 60.000TL civarına satacaksın sen kaybı o zaman gör :D:D:D

Devir tasarruf devri diyeceğim basta ancak sunuda belirtmek isterim Leonla az gezer öz gezersin gezdiğin yerde kalıcı iz bırakırsın herkez senden söz eder :D puntoda ise bol bol gezersin benzin fiyatlarını gördükçe morein düzelir :D

daha dün az daha tkasa veriyordum benim 1.4 tsi ı. sonra yb değerlerine baktım karma ortalamam 6.1 lt. 850 km olmş benzin alalı daha 55 km menzil veriyordu dedim hay dizelinede arabasınada..... :)

daha dün az daha tkasa veriyordum benim 1.4 tsi ı. sonra yb değerlerine baktım karma ortalamam 6.1 lt. 850 km olmş benzin alalı daha 55 km menzil veriyordu dedim hay dizelinede arabasınada..... :)

Emre bi değişiklik daha yaptım, yazılımı da güncelledim hiç bir sorun kalmadı bende. Yakın bir zamanda tüketimi de görüp tatmin olayım sana da önerecem ama bu aralar malum tren falan deneme zamanım biraz uzayabilir. evden trene giderken az yakıyor diyecek yolum yok malesef :D:D evden çıkıyorum sabah ezanı okunuyor, ezan bitmeden istasyona gelmiş oluyorumpuhaha bi uzun yol yapayım göreyim yol gösterecem haydi hayırlısı.

vallaa bi benim değer eskişehir şehir içi tüketim ama şehirler arası değil :D

ankarada fulledm 10 gn kadar önce. 100 km kadar ankara içi ankara eskişehir arası kalanı eskieşhir içi.

Bak hocam ben leon 1.2 tsı almadan önce focus titanyum 1.6 benzinli,punto evo 1.3 dizel,skoda oktavıa 1.4 tsı.skoda yetı 1.2 tsı test sürüşleri yaptım.skodalara sözüm yok.ama ikisi de 40 bin civarıydı.focus 35.6 ya buldum,ha bu arada 36 tl ye 90 hp bravo 1.3 dizel alabiliyordum.ama punto evo deme bana.mazotluyu falan boşver.hatta ellerinde punto evo test sürüş aracı yoktu.satış temsilcisi bayan kendi aracını kullandırdı.abi o ne ya.gaz pedalı dibe indi araba yerinden oynamıyor.inan bana.daha o anda soğudum.onun yüzünden bravoyu da eledim.ufak ayrıntılara takıldım kaldım.sonunda focusla leon arasında kaldım.focusun özellikleri leon 1.2 yi döverdi.ama sırf 2011 nisan da focusun yeni kasalı tsı motoru gelecek diye vazgeçtim.gittim leon aldım.şimdi aracım 600 km de.bu zamlardan sonra uzun yol 20-21 kuruş,şehiriçi nevşehirde
30-32 kuruş yakıyor.ha bu veriler şöyle:soğuk motor 5 km git.stop et.2 saat sonra tekrar bin 5 km geri dön.benden söylemesi.ama üste 7 daha verip dizel leon almadığıma pişmanım onu söyleyeyim.durumum o zaman müsaitti.alırdım ama 42 bin tl bir öğretmene çok gelir mantığıyla ve aradaki farkı 3-4 yılda anca çıkarırım mantığıyla 1.2 aldım.olsun 3-4 sene biner satarım zaten.bu arada arabanın hızlanması falan,offf yok yani böyle birşey.hele motor ısınınca.dizel falan yanına yaklaşamaz.onu da bil.fazla düşünme dünyaya bir kere geliniyor.canın leona binmek istiyorsa al bin.hayırlı olsun...

valla şehir içi tüketim, şehir dışı tüketim tanımları hoş ama İstanbul için bu terimlere bide Gavur Eziyeti Tüketimi eklemeleri lazım. Teker tam tur dönene kadar kaç defa aracı kaldırdığın oluyor gereksiz yere gaz fren... Rezmen Gavur Eziyeti Modu...

eee olsn o kadar. ekonomi yapmanın birinci şartı doğru trafiğin olduğu güzergahı seçmek abi :)

ıstanbulda dızel arabada cok yakar ya o dur kalk trafıkte :) muratın dedıgı gıbı aracına bındım kasayı kaldırmama gıbı bı durum yok... bende 1.4 tsi var bıde 1.6 hdi 110 bg lık bı pejo arabmz var suanda shır ıcınde bursa ıcın tabı bu arabam 6.4 pejo 7.6 degerlerınde...tsi da basarsan benzın yakar ama hakkını verırsın 90 ı gecmedıgın surece dızel halt etmıs yannda.

Geri
Üst Alt