Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon, İbiza ve Diğer Modellerde Bu Özellikleri Biliyormuydunuz?

PATRON

Administrator
geçen konuyu açmıştım ama malum birkaç kişi bu konuda canımı sıktı.. tekrardan açıyorum konuyu bilen vardır, bilmeyen vardır... Bakalım o çok bilenler(!) bunları biliyormu?

Diyorum ki ;

SORU : Soruyorlar kullanıcıya kardeşim şu kumandaya 1 kez basınca sadece şoför kapısı, 2 kez basarsan tüm kapılar açılsın hangisini istiyorsun?

CEVAP : Abi ben uğraşamam kumandaya iki kez basarak açmayı! ailemle birlikte sürekli arabaya biniyorum zaten cart diye iki kez basmak işime gelmiyor sen bu yukarıda dediğini iptal et tüm kapılar tek basmam ile açılsın!

SONUÇ : Tosunum 2 yöntemi var. 1.si pc ye bağlayarak yapılır. 2.si ise aracın söfor kapısını açacaksın, diğer kapılar kapalı olacak dışarıdan anahtarı sokacaksın kapının anahtar deliğine sonra sağa dogru çevirip bekleyeceksin ( bu esnada yan aynalar katlanıyor ) katlanana kadar bekleyeceksin bırakmadan anahtarı o vaziyette ve o şekilde ondan sonra devreye girecek...

SORU : Peki abi ben bu yukarıdaki yöntemi istemiyorum artık kumandaya bir kez bastığımda sadece şöför kapım açılsın istiyorum bunun için ne yapmam gerek?

CEVAP : Aynı yöntemle bu sefer sol tarafa çevirip anahtarı bekleyeceksin ( bu esnadada camların hepsi aşağı iniyor ) camlar indikten sonra devreye girecektir.

---------

SORU : Abi ya benim arabam 15-20 km/hız ile giderkene kapılarım otomatik kilitlenmiyor ışıklarda duruyoruz hırsız kapkaçcı gelir diye korkuyorum benim kapım otomatik kilitlensin istiyorum belli bir hızdan sonra ne yapmalıyız?

CEVAP : Arabanın içindeki kapı kilit düğmesine 5-6 sn basılı tutarsan devreye giriyor.

SORU : Ustam ya çok korkuyorum bu kapılar 20 km hıza ulaştığında kapıları otomatik kilitliyor kaza esnasında ya kilitler açılmazsa diye? Ben bu otomatik kilidi iptal ettirmek istiyorum ne yapmalıyım?

CEVAP : İptal ettirmek istiyorsan bu seferde kapı açma düğmesine 5-6 sn basılı tutarsan devreden çıkar..

NOT: Bu yöntem leon ve yeni ibizalarda denenmiş ve başarılı olmuştur. Diğer modeller veya diğer seat markalarında geçerlimidir bilmiyorum.

teşekkürler güzel paylaşım...bir deneyeyim..

makyajlılarda sanırım standart o bende ilk aldığımda öyle idi sonradan yukarıdaki yöntemle sadece sürücü kapısının açılmasını sağladık...

bilginin zararı olmaz. teşekkürler. bu sefer net olmuş.

bende bişey ekleyim pazar günü farkettim. aracın içindeyken kumanda ile kapıları kitleyince kapılar içerden açılamıyor. ama vitesin arkasındaki düğmeden kitleyince kapılar içerden açılıyor dışardan açılmıyor. hani şu çocuk kilidinin devreden çıkması için hareket edince tüm kapıların hem içerden hem dışardan açılamaması güzel olurdu, çocuk kilidine de gerek kalmaz içerden biri ineceğinde düğmeye basarak açardık rahat olurdu. Şimdi çocuk kilidi var arka camı aç içerdeki dışardan kapı kolunu arasın açsın uuuu uzun iş:):)

patron ne dersin olabilir mi bu?

Kumandayla kilitlendiğinde hırsızlıkla mücadele adına kapılar içeriden de açılamıyor. Ama içerideyken paneldeki düğmeyle kilitlediğinizde araç seyir halinde olduğunuzu farzediyor ki öyle de ve içeriden açılmaya izin veriyor, tabi ibizalarda bu durumdayken de ilk seferinde açmıyor 2.'de açılıyor kapı leonda nedir bilmiyorum muhtemelen aynıdır . Arabadan indiniz içeride birileri var ama kapıları kilitlemek istiyorsunuz, bu durumda kilitleme tuşuna ard arda 2 kere basarsanız içeriden açılmaya izin veriyor yani içeridekiler isterlerse dışarı çıkabiliyor. 1 kere arkadaşımı arabaya hapsettiğimde üzerine düşüp öğrenmiştim :) onun haricinde içeriden açılmasını engellemenin bu kontrolü tamamen şoföre vermenin tek yolu sanırım kumandayla kilitlemek

Saol kardeşim gerçekten çok açık ve net olmuş.........:eek:key:

Geri
Üst Alt