Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastiklere kaç ps basmalıyım?

1zzeT

Kayıtlı Üye
Herkeze hayırlı akşamlar hayırlı ramazanlar diliyorum

Uzun yola çıkıcam bağaj eşya dolu 4 5 kişi gidicez ama lastiklere kaç Ps basmam gerekiyor hangi lastikciye sorsam farklı ps söyledi sizce kaç ps basmalıyım

Aracım : seat İbiza 1.2 tsi 2016 referance plus

Lastik bilgilerim : goodyear eagle f1 asymmetric 2
205/45R16

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

29 ile 32 i arasında olabilir. ben önleri 32 , arkayı 30 kullanıyorum senin araba full dolu olacağı için hepsi 32 olabilir

Uzun yola çıkıcam bağaj eşya dolu 4 5 kişi gidicez ama lastiklere kaç Ps basmam gerekiyor hangi lastikciye sorsam farklı ps söyledi sizce kaç ps basmalıyım

205/45R16

Lastikleri sonradan mi değiştirdiniz? Benimde 2016 style ama 15 jant..

Lastiklerin normal basinc kullanimi 32 fakat 4 +bagaj dolu ise asirlik fazlaligindan lastigin yere surtunmesi cogalir bundan sebep lastikleri 4 +bagajda daha verimli ve yakit tuketinli bi yol gitmek icin 38 ps basman gerekebilir kitapciktada ve benzin kapagindada bunlar belirtilir bi incelemeni tavsiye ederim

Aynı arac bendede var.Benzin kapağında lastik basıncları yazıyor.Ben ekonomi ve konfor arasındaki ortalamayı alıyorum.Yani hem ekonomik hemde konforu yakalmış oluyorum.Fakat önemli olan hava bastınınız yerdeki makinanın kalibrasyonu 30 basayım derken belki 35 belkide 27 basıyorsunuz biryerdeki havayı test edin bastınız değer hosunuza giderse aynı değeri korursunuz.Tavsiye işi lastikçilere bırakmayın kendiniz halletmeye bakın.hayırlı yolculuklar.

205/45R16

Full bir araçta 32 yetersiz kalır. Bence 36-38 arkalar için ideal. Onlere de arkadan 2 psi düşük yapın yeterli olur. 34-36 yada 36-38 gibi.
Benzin kapağında da boş ve yüklü olarak değerler yazar.

Geri
Üst Alt