Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lastik seçimi

eski işyerinde lastik değişiminde kangooya michelin energy saver taktırmıştık,konfor bayağı bi değişmişti, 2 aya kalmadan da lastiği de yarmıştım,çok nazik.. ama sadece energy derseniz durum bayağı bi değişiyor,bayağı bi dayanıklıydı ama;2 önceki arabam clioda vardı,ıslak yolda sahil yolunda 4 teker de kayarak viraj çıkışı denize doğru sürüklendiğimi hiç unutmam:rolleyes: ıslak-kuru performansta bridgestone turanza er200 test birincisi çıkmıştı adacta..gerçi araçtan araca çok fark var ama..
peki şu an aracımın orjinalince gelen dunlop sport 2000(195 55 R15) lastikler hakkında tecrübesi olan var mı? ıslakta önceki lastiklerim kadar fire vermiyor sanki..:confused:

konfor ön planda diyorsan kesinlikle michelin öneririm.ben sıfır aldığım aracıma daha bayiden çıkarmadan michelin taktım..takasa verdiğim araçtaki lastikleri yeni almıştım.ama energy serisi değil onun hız limitleri bizim araçlara göre değil..205/60/16 MICHELIN PRIMACY HP...lasikte michelin üzerine henüz lastik çıkmadı:D

saverlarda H'ye kadar bildiğim kadarıyla 210 yani..

bizim araçlar(1.4 tsi) için HP öneriyorlar.sınıf konusundaki hız limiti aracın ağırlığınıda kapsıyor.daha önceki aracım 1.6 jetta olmasına rağmen kesinlikle bu lastiği önermişlerdi...

fabrikanın taktığı arabamın üstünde gelen P7'lerin hız kodunu hatırlamıyorum ama üst limitin yukarda olması iyi bişi tabii her zaman..

:)

Geri
Üst Alt