Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik psi değerleri

meteziyan

Kayıtlı Üye
Öncelikle iyi günler bugün lastik basınç uyarısı aldım aracımda 18 inç jant mevcut ve daha önce kullanmadığım için lastiklere kaç hava basacağımı bilmiyorum bir arkadaşım önlere 34 arkalara 35 bas demişti ama ben yine de sizlere sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Ustadim benzin depo kapaginda lastik basinclarinin (arac bosken, doluyken) kac olacağı yaziyor. Fabrika verilerine gore kullanirsan daha iyi olur dusuncesindeyim. Orijinal ebatlardaki lastik jant ebati degistirildiyse kullanim tecrubesi olanlar illa cevap verecektir..

Yalniz eger surkeli bagaj yuklu gezmiyorsan ön lastik basinci arkadan 1-2psi daha yuksek olsa daha iyi olacagi kanisindayim. Cunku aracin önü daima arka tarafindan agirdir.

Ustadim benzin depo kapaginda lastik basinclarinin (arac bosken, doluyken) kac olacağı yaziyor. Fabrika verilerine gore kullanirsan daha iyi olur dusuncesindeyim. Orijinal ebatlardaki lastik jant ebati degistirildiyse kullanim tecrubesi olanlar illa cevap verecektir..

Yalniz eger surkeli bagaj yuklu gezmiyorsan ön lastik basinci arkadan 1-2psi daha yuksek olsa daha iyi olacagi kanisindayim. Cunku aracin önü daima arka tarafindan agirdir.
Hocam doğru söylüyorsun ama benzin kapağında göremedim psi değerlerini o yüzden buraya yazma gereksinimi gördüm

Ön 32 arka 29 basıyolarmış genelde sizce uygun mudur ?
Bir yerde de 34 32 olarak gördüm sizce hangisi daha uygun olur ?
Yük taşımıyorum araçta bu arada

Öncelikle iyi günler bugün lastik basınç uyarısı aldım aracımda 18 inç jant mevcut ve daha önce kullanmadığım için lastiklere kaç hava basacağımı bilmiyorum bir arkadaşım önlere 34 arkalara 35 bas demişti ama ben yine de sizlere sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Lastik ölçüleri ve arabanın modeli nedir?

Şöfor kapı aralığında yazması lazım fabrika verilerine göre ordaki değerleri uygulayabilirsiniz

Yüksüz tek kişi ön 38 arka 36 yüklü 4 kişi ön 40 arka 38 olacak şekilde hava basıncı uygulamanız gerekmektedır.

Geri
Üst Alt