Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik Hava Basınçları

fatihcankaymak

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,
İbizalar için 15 jantta yaz ve kış mevsimlerinde en ideal hava basınçlerı nasıl olmalı?
Herkesten başka yorum aldım, bazıları 28-30 diyor, bazıları 32-34 diyor...
Sizce yaz ve kış nasıl olmalı?
Teşekkürler..

jant çapı değilde taban genişliğini yazarsanız daha doğru olur...
185 ise 30-32 iyidir gibi geliyo ama en ideal basıncı bulmak için mutlaka aracı test etmeniz lazım.. test dışında kimse mükemmel cevabı veremez çünkü lastiğe göre bile basıncı ufak tefek değiştirmeniz gerekebilir.., bu arada daraldıkça basınç yükselir....

Teşekkür ederim ilgilendiğin için arkadaşım. Senden başka cevap yazan olmadı :((
Bu arada aracının resimlerine baktım, allah kaza bela vermesin, hayırlı, keyikli sürüşler dilerim.
Gerçekten çok temiz bakmışsın..

fabrika ne diyosa o doğrudur..
kimseye sormanıza gerek yok..sadece fabrika verileri aracı çok sertleştirirse aynı oranda basınçları düşürebilirsiniz ön ve arkanın..

Benzin deposu kapağının arkasında yazıyor ideal değerler aracın yük durumuna göre. Ama ben şehir içinde 2'şer PSI düşürüyorum biraz yumuşaması için zaten de genelde tek oluyorum. Şehirlerarası yolda yine normal değerlere çıkarıyorum tüketimi falan fazla etkilememsi için.

Geri
Üst Alt