Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kubica Piquet'nin cezasız kalmasını eleştirdi

YCO

Kayıtlı Üye
robert-kubica-italya-gp-11-09-2009.jpg

BMW Sauber pilotu Robert Kubica, kasıtlı kaza skandalında FIA'nın Nelson Piquet'ye dokunulmazlık tanımasının şaşırtıcı olduğunu ifade etti.

Singapur'da gazetecilere konuşan Kubica, "Normalde, polise başvurup, ben birini öldürdüm dediğinizde, üç kişiyi öldüren birini biliyorum deseniz de, sizi hapse atarlar" dedi.

Kubica, "Belki (diğerlerini ihbar ettiğiniz için) yüzde 100 ceza almazsınız ama yine de bu sizdeki problemi gidermez. Dediğim gibi kompleks bir durum" şeklinde konuştu.

FIA, 2008 Singapur GP'de kasıtlı kaza skandalının aktörlerinden biri olmasına karşın, FIA'nın kendisine dokunulmazlık tanımasıyla cezadan kurtulmuş, skandalın diğer aktörleri olan takım patronu Flavio Briatore ömür boyu, Pat Symonds ise beş yıl motor sporlarından men cezası almıştı.

Herşeye rağmen, Brezilyalı pilotun F1'e dönüşünde bir problem olmayacağını belirten Kubica, "Neyse, ben (Piquet'nin) ne patronuyum, ne de babasıyım. Dolayısıyla yeniden dönebilir, bir pilot olarak problem değil" dedi.

Piquet'nin Singapur'da aldığını söylediği talimatı uygulaması hakkında, "demek ki çok umutsuzmuş" diyen Kubica, "Herşey kasıtlı olarak yapılmışsa, ben olsaydım bunu yapmamak için, startta araçtan çıkar yarışmayacağımı veya kendimi kötü hissettiğimi söylerdim. Şaşırdım doğrusu, Piquet tecrübeli bir pilot, birçok yarış çıkarmış. Bunu yapmasına çok şaşırdım" ifadelerini kullandı.

Gelecek sene için ismi Renault ile birlikte geçen Polonyalı pilot ayrıca, 2010 seçenekleri arasında Renault'nun da bulunduğunu kabul ederek "Gelecekte yarışma fırsatı olan başka takımlar da var, bakacağız" dedi.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt