Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kubica: 'Ferrari ile ben de görüştüm'

YCO

Kayıtlı Üye
Robert Kubica, sezonun geri kalanı için boş olan araca geçmek maksadıyla Ferrari ile görüşme yaptığını açıkladı.

Ferrari, Luca Badoer'in Valencia ve Spa'da istenilen performansı sergileyememesi üzerine, Force India'dan Giancarlo Fisichella'yı transfer ederek Felipe Massa'nın aracını doldurmuştu.

Kubica, kendisinin de Ferrari aracına geçmek için girişimde bulunduğunu ancak sezon ortasında, test yapmadan yeni bir aracı kullanmanın pek mantıklı olmaması nedeniyle bundan vazgeçtiğini ifade etti.

Polonyalı pilot, "Bazı temaslar oldu. Benim araca geçmem Ferrari'nin çıkarınaydı ancak sezon ortasında takım değiştirmek de o kadar kolay değil" dedi.

Kubica, "BMW ile burada rekabetçi bir araca sahip olacağımızı düşünüyorum. O yüzden şu an bulunduğum yerden memnunum" dedi.

BMW Sauber, sezonun ilk bölümündeki sıkıntıların ardından son yarışlarda yükselişe geçti. Kubica ve Nick Heidfeld, Belçika'daki son grand prix'yi dört ve beşinci sıralarda tamamladı.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt