Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

korna bir bozuk bir çalışıyor

Huan61

Kayıtlı Üye
Merhaba,

geçen gün araçla giderken 5 dakika önce bastığım korna tekrar basınca hiç tepki vermedi. stop ettim çalıştırdım yine çalışmadı. o sinirle 5 dakika sonra refleks ile yine bastım , baktım bu sefer çalıştı. bunun sebebi ne ola ki?

iyi günler.

Korna soketi gevşiyor hocam, bazen gazı bitmiş gibi bip yapıp bırakıyor. Serviste incelemişlerdi soketin temassızlık yaptığını söylediler.

Korna haricinde başka çalışmayan bir aksam yada yanan bir arıza ışığı mevcut mu? Misal direksiyon tuşları vb? Eğer sorun az da olsa gözlemlediyseniz direksiyon zembereği sıkıntılı da olabilir.

Bendede oldu hocam arac 2014 caddy , giderken birşey yoktu sonra kornaya bastım çalışmadı ve airbag ışığı yanıyordu hemenn servise gittim garantiden zemberek değişti sorun çözüldü şuan.Ama sizde airbag ışığı yanmıyor soketler gevşemiş olabilir.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende de olmuştu. Çukurlara girince olduğunu düşündüm. Sonra söküp baktım orijinal korna öncesinde bozulmuş yerine klasik korna takmışlar. Ona çektikleri kablonun da soket kısmı sallantıdan kopmuş. Kabloya yeni soket takıp düzelttikten sonra çok şükür bir daha aynı sıkıntıyı yapmadı.

Geri
Üst Alt