Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kontak zor çevriliyor

xHyorinmarux

Kayıtlı Üye
Merhaba, bir kaç gündür kontakta zor çevrilme durumu söz konusu. Sebebi ve çözümü hakkında yönlendirebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Kontak çevirmekten kastınız anahtar mı zor dönüyor yoksa araç zor mu marş alıyor?

Anahtar zor dönüyorsa temizleyici yağlayıcı WD40 benzeri bir ürünle temizlenebilir belki. Hiç araç anahtarında denemedim ama ev anahtarlarını çok rahatlatıyor. İçinde elektronikler olması sorun çıkarır mı bilmiyorum ama.

Araç zor marş alıyorsa ilk olarak aküyü kontrol etmek lazım. Ömrü dolduysa değiştirilir, yoksa marş motoru, alternatör vs birçok yerden olabilir. Ustanın bakması gerekir.

Kontak çevirmekten kastınız anahtar mı zor dönüyor yoksa araç zor mu marş alıyor?

Anahtar zor dönüyorsa temizleyici yağlayıcı WD40 benzeri bir ürünle temizlenebilir belki. Hiç araç anahtarında denemedim ama ev anahtarlarını çok rahatlatıyor. İçinde elektronikler olması sorun çıkarır mı bilmiyorum ama.

Araç zor marş alıyorsa ilk olarak aküyü kontrol etmek lazım. Ömrü dolduysa değiştirilir, yoksa marş motoru, alternatör vs birçok yerden olabilir. Ustanın bakması gerekir.
Marşta bir problem yok. Kontak zor dönüyor.

Kontak icerisinde kirilan parcalar donmeyi zorlayabiliyor. Arkadasin audi a3 unde de anahtar donmez olmustu. Kontak mekanizmasini sokup icerisindeki parcalari temizleyince duzelmisti. 2 senedir bu sekilde kullaniyor... İnsallah basit bir seydir. Sok tak mesakkatli bir islem...

Aynı sorunu yaklaşık 1 ay önce yaşadım. İlk zamanlar anahtar zor dönüyordu sanki direksiyon kilidi bırakmıyor gibi daha sonra dahada zor dönmeye başladı en son zorla döndürüp marşa bastım bir daha da geri dönmedi aracı stop edemedim. O şekil ustama götürüp baktırdım. Kilidin dış kovanı çatlamış ve şifreler oynama yapmış. Kilitçide çatlak olan kovan değişti. Sorun ortadan kalktı. Aynı şeyleri yaşamamak adına dilersen bi kilitçiye götürüp gösterebilirsin.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt