Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Konfor Farkı ?

Torrado

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar birşey dikkatimi çekti bizim Jetta'da arka koltuklar ön koltuklara göre daha yumuşak bunun sebebi nedir ? Ön koltukların sabit olmaması olabilir mi ?

çevremizdeki bi çok arabanın motoru da genel olarak ağırlık dağılımı da öndedir..
bu yüzden ön süspansiyon genel yapı itibariyle daha serttir Ömer..arka daha yumuşaktır..bildiğin gibi yumuşak süspansiyonun yakınına oturduğun zaman da daha bi konforlu olursun.. :)

Ben mantıkende on koltuk sert olmalı çünkü sürücü ne kadar rahat ederse uykuya eğilimi daha cok olucaktır buda tehlike demektir sert olduğu zaman ise bence biraz rahatsız edici durumda olduğu için uykuya eğilimi biraz daha erteleyebilir diye düşünüyorum

Ben mantıkende on koltuk sert olmalı çünkü sürücü ne kadar rahat ederse uykuya eğilimi daha cok olucaktır buda tehlike demektir sert olduğu zaman ise bence biraz rahatsız edici durumda olduğu için uykuya eğilimi biraz daha erteleyebilir diye düşünüyorum

yapma dostum ne alaka.:) her zaman koltuk sertliği araba konforunda ilk kriterdir. yani uyku fln hiç bi mühendisin bunları düşündüğünü sanmıyorum.

yapma dostum ne alaka.:) her zaman koltuk sertliği araba konforunda ilk kriterdir. yani uyku fln hiç bi mühendisin bunları düşündüğünü sanmıyorum.

abi zaten ahşap tahta koltukta oturmuyorsun ki biraz sert ve sert olan malzeme daha dayanıklı olur sürücü kısmı sürekli kullanılması gerektiği için daha geç deforme olmak zorundadır diye düşünmekteyim

abi zaten ahşap tahta koltukta oturmuyorsun ki biraz sert ve sert olan malzeme daha dayanıklı olur sürücü kısmı sürekli kullanılması gerektiği için daha geç deforme olmak zorundadır diye düşünmekteyim

o olabilir. aslında uyku konusunda yazdıklarında dogru ama. kimse onu dusunmez.

Iskelet yapısından dolayı olabılır mı sızce ? mısal leonlarınızda arka koltukların alt kısmını soktugunuzde taban kısmında basıt b malzeme gorursunuz,on koltukların ıse yapıs daha farklı deılmıdır ?

Sert dolgulu koltuklar vücudu daha az yorar tüm otomobil dergilerinde böyle söylenir.Genelde alman otomobillerinin koltukları sert dolguludur.Benim eski aracımda koltuklar yumuşaktı uzun yolculukta arabadan indiğimde her tarafım ağrırdı.

çok basit bi yolu var..

Ömer yarın önce arabanın önüne geç bastırmaya çalış biraz, sonra arkaya geç bastır biraz anlicaksın ne demek istediğimi.. :)

Geri
Üst Alt