Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Konfor Beyini

l06furkan

Kayıtlı Üye
2007 leonuma xenon ve amerikan park uygulaması yaptırdık, ışık arıza ışığı yaktı söndürmek için bilgisayara bağlattık ve arıza kısımında ekte bıraktığım arıza çıktı ve silmeye çalıştığımızda silinmedi. Bir kaç ustaya gittik çoğu umursamadı bile, bir elektrikçi konfor beyini arızalı değişmesi lazım dedi. Daha önce yaşayan ve ya bilgisi olanvarsa yardımcı olursa sevinirim. Xenon ve amerikan parkaları geri söktük orjinala döndürdük ama hala gitmedi. (Altta bulunan arıza)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220305_203727_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220305_203727_com.android.gallery3d.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 20
Statik ariza kisa devre demek, yani surekli yaniyor gozukuyor. Ben cift duylu ampulle amerikan park kullaniyordum, uzun bi zmaan sonra statik arizasi aldigimda , kontrol etmistim. Kablo kopup Cift duy birbirine temas etmis, sinyal elektrigini, park elektrigine iletiyordu. Ampulu degistirip tekrar duylari ayirinca duzeldi.. haberiniz olsun oyle bisey olabilir.

Statik ariza kisa devre demek, yani surekli yaniyor gozukuyor. Ben cift duylu ampulle amerikan park kullaniyordum, uzun bi zmaan sonra statik arizasi aldigimda , kontrol etmistim. Kablo kopup Cift duy birbirine temas etmis, sinyal elektrigini, park elektrigine iletiyordu. Ampulu degistirip tekrar duylari ayirinca duzeldi.. haberiniz olsun oyle bisey olabilir.
Amerikan parklar söküldü, böyle bi ihtmal hala varmı?

Amerikan parklar söküldü, böyle bi ihtmal hala varmı?
Amerikan parklar nasil bagliydi acaba, modulmu vardi yoksa cift duy kullanip, parklar sinyallere mi cekildi. Eger cift duysa ters baglanti, vs bi yanlislik olmus olabilir. Su an ariza disinda yasadiginiz sorun tam olarak ney ?

Amerikan parklar nasil bagliydi acaba, modulmu vardi yoksa cift duy kullanip, parklar sinyallere mi cekildi. Eger cift duysa ters baglanti, vs bi yanlislik olmus olabilir. Su an ariza disinda yasadiginiz sorun tam olarak ney ?
Modülü vardı, modül kabloları sinyal-park ve aküye bağlıydı. Ayarlı bir amerikan parktı. Aslında yaşanan bir arıza yok sadece bilgisayara bağlandığında o görselde bulunan +30w... arızası var. Bu xenon ve amerikan park bağlıyken de banzen cam otomatiği çalışmıyordu basılı tutunca iniyordu kalkıyordu ama sonra geri otomatik 5düzeliyordu. Birde sinyal verince patlakmış gibi algılayıp çıt çıt senini hızlı verip hemen geri düzeliyordu.

Evet arkadaşlar sorunu çözdük ve size önerilerle geldim. Öncelikle bu araçlara xenon ve amerikan park önerilmiyor. illaki xenon takıcam diyorsanız photon, bosch ve ossam marka takınız. Xeonların beyinli olmasına veya (canpus) lu olmasına özen gösteriniz. Amerikan park hiç tavsiye edilmiyor illa takıcam diyosanız DNA marka takın. Bu ürünlerin çakması var dikkatli olun. Mümkünse elektirikçiye taktırın. Elektrikçiye taktırma önerim (modifiye, tuning mağazalarının aracınıza şase yaptırma ihtimlai daha yüksek)... Konfor beynine gelince; bu beyin aracınızın kilit, otımatik camlar, araç içi aydınlatma, sinyaller vs vs. bunları yöneten bir beyindir. SON OLARAK bizim aracımızda şase yaptırılmış diye düşünülüyor buda konfor beyinini etkilemiş bu beyinin sıfırı 2000tl çıkması 1.500 tl. Biz 800tl ye tamir yaptırdık (konfor beyininde ne tamir etti bilinmiyor) ama arızamız geçti çok şükür...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt