Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Koltuk çekmecesi açılmıyor

nyavuzcan

Kayıtlı Üye
Merhaba, seat leon 2017 aracımda ön koltuk çekmecesi sıkışmış bir şekilde. Ne kadar zorlasamda açılmıyor. Öneriniz var mıdır ? Teşekkürler.

Onu sıkıştıran herhangi bir nesne vs var mı bakmanızı tavsiye edebilirim. Alan dar olduğu için gözden kaçabilir ancak küçük bir yabancı cisim bile sorun yaratabilir. Etrafına detaylıca bakmanız yerinde olur.

Çekmecenin kilit kısmından geniş, sert ve ince (kredi kartı benzeri ama daha sert bir cisim) ile kilit dilini ittirirseniz açılacaktır. İçine koyduğunuz malzemeler, kilit dilinin üzerine bastırarak kilidin açılmasını engelliyor. (Kullanacağınız malzeme genişliği en az aşağdaki mavi kısım kadar olmalıdır. Çift dil var kilitte.)

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:
Çekmecenin kilit kısmından geniş, sert ve ince (kredi kartı benzeri ama daha sert bir cisim) ile kilit dilini ittirirseniz açılacaktır. İçine koyduğunuz malzemeler, kilit dilinin üzerine bastırarak kilidin açılmasını engelliyor. (Kullanacağınız malzeme genişliği en az aşağdaki mavi kısım kadar olmalıdır. Çift dil var kilitte.)

Ekli dosyayı görüntüle 22893
Çok teşekkürler mesajiniz için aşağıdaki yerden mi baskı uygulamam gerekiyor öyleyse spatula şeklinde bir cisimle baya zorladım işin garibi kutunun içinde hiç bir malzeme yokEkran Alıntısı.JPG

Hayır, benim mavi ile belirttiğim kısımdan dilleri ittirmelisiniz. Geniş ağızlı bir spatula olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 22895
Mükemmel bir öneriydi gerçekte şimdi denedim açıldı çok teşekkür ederim. Fakat şimdide şöyle bir problem var mekanızması çalışmıyor acaba telinden mi çıkmış tam anlayamadım öneriniz var mı? Video formatı desteklenmediği için zip ekliyorum inceleyebilirseniz çok sevinirim.

Geçmiş olsun. Açıkçası mekanizmayı pek kontrol etmemiştim. Çalışma prensibinden emin değilim. Yay mı yoksa plastik esneme ile mi çalışıyor diller bilemiyorum. Ama video da sanki kırmızı bir paslanma görünüyor gibi. Mekanizmayı WD-40 tarzı bir pas çözücü ile yıkayıp bir deneyin isterseniz. Pek fazla da zorlamaya gelmiyor. Tırnaklar kırılıyor dil üzerinde.

Ekli dosyayı görüntüle 22893
Helal olsun be...

Geri
Üst Alt