Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima Temizliği

aylmz07

Kayıtlı Üye
Aracımı alalı 3 yıl oldu.Bu hafta yıllık bakıma gideceğim.Merak ettiğim bir konu var.Herhangi bir sıkıntısı olmamasına rağmen, klima temizliği yaptırmalı mıyım? Siz ne kadar sürelerde yaptırıyor sunuz? Çünkü her servise gittiğimde yapalım mı diye soruyorlar.

3 yıl uzun bir süre. Bu süre zarfında klima kanallarında nemden kaynaklı bakteri oluşumu başlamış olabilir. Bu hem kokuya hemde sağlıksız hava sirkülasyonuna yol açabilir. Ben 6 ayda bir klima temizliğini kendim yapıyorum. Yaptırmanızda fayda var.

3 yıl uzun bir süre. Bu süre zarfında klima kanallarında nemden kaynaklı bakteri oluşumu başlamış olabilir. Bu hem kokuya hemde sağlıksız hava sirkülasyonuna yol açabilir. Ben 6 ayda bir klima temizliğini kendim yapıyorum. Yaptırmanızda fayda var.
Nasıl yapıyorsunuz?

Aracımı alalı 3 yıl oldu.Bu hafta yıllık bakıma gideceğim.Merak ettiğim bir konu var.Herhangi bir sıkıntısı olmamasına rağmen, klima temizliği yaptırmalı mıyım? Siz ne kadar sürelerde yaptırıyor sunuz? Çünkü her servise gittiğimde yapalım mı diye soruyorlar.
Klimayı açınca burnunuza kötü koku gelmiyorsa sorun yok.Ne zaman kötü koku alırsanız temizletirsiniz.Önemli olan yaz kış 2 ayda bir klimanızı çalıştırın yoksa içindeki gaz ağır olduğundan zamanla çökme yapıyor buda klimada performans kaybı demektir.

Geri
Üst Alt