Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima sorunu

Yunusss

Kayıtlı Üye
Arkadaslar yardiminiza ihtiyacım var 2008 mode ibiza elegance arabam var klimayi aciyorum 40 kilometre gittikten sonra kendiliginden devre dışı kaliyo soguk uflerken kesiyo sicaga donuyo araci stop ettirip geri calistirinca calismaya basliyo yeniden soğuk ufluyo bu sekilde kullaniyorum nedeni nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

Arkadaslar yardiminiza ihtiyacım var 2008 mode ibiza elegance arabam var klimayi aciyorum 40 kilometre gittikten sonra kendiliginden devre dışı kaliyo soguk uflerken kesiyo sicaga donuyo araci stop ettirip geri calistirinca calismaya basliyo yeniden soğuk ufluyo bu sekilde kullaniyorum nedeni nedir bilgilendirirseniz sevinirim.
Merhaba ben tam sorunu anlamadım
Sen soğukta çalıştırıyorsun bir süre sonra kapanıp sıcak çalışıyor
Sen tekrar kapatıp soğuk olarak ayarlıyorsun mu
Bu havada soğuk çalıştırmak neden anlamadım
Araç çalışınca belirli bir süre klimaya güç vermiyor o nedenle soğuk üfleme yapıyor biraz yol yapınca yavaş yavaş ısıtmaya başlar
Ayarlanan dereceye ulaştığı anda çalışmayı durdurur yada daha ılık bir üfleme yapar

Bence olay şu.
Siz arabayı çalıştırıyorsunuz, motor soğuk olduğundan fan havayı da soğuk üflüyor. Motor belli bi km sonra ısındığından sıcak üflemeye başlıyor. Sonra siz aracı stop ediyorsunuz. Motorda soğumaya başlıyor. Siz tekrar çalıştırdığınızda önce soğuk ardından sıcak geliyor. Eğer durum böyleyse , sıkıntı yok.

Klimanda arıza olsa ne sogutur ne de isıtır benim eski ibizamda oyleydin havalar eksi derecede cok fazla sıcak üflemiyodu sehir halınde normale dönüyodu stop ettikten sonra 5 dk da ılık oluyodu bilginiz olsun

kışın kalorifer modunda kullanın alternatöre klima yükü yuklemeyin bu soğukta....

Sole soleyim arkadaslar yazin yasadim bunu klimayi soguga ayarlıyorum soguk ufluyo iceri buz gibi oluyo yaklasik 40- 50 km gidiyom sonra bi anda sicak uflemeye başlıyor sonra araci stop ettirip calistirinca yeniden soguk ufluyo bu normalmi yoksa bi sikinti mi var ? Bole olmasinin nedeni ne vede dediginiz gibi istenilen sogukluga ulaşınca otomatik sogutmayi kesiyomu vede sonra geri sogutmaya geciyor mu?

Sole soleyim arkadaslar yazin yasadim bunu klimayi soguga ayarlıyorum soguk ufluyo iceri buz gibi oluyo yaklasik 40- 50 km gidiyom sonra bi anda sicak uflemeye başlıyor sonra araci stop ettirip calistirinca yeniden soguk ufluyo bu normalmi yoksa bi sikinti mi var ? Bole olmasinin nedeni ne vede dediginiz gibi istenilen sogukluga ulaşınca otomatik sogutmayi kesiyomu vede sonra geri sogutmaya geciyor mu?
uyku modu yok maalesef yenı modellerde nasıl bilmiyorum...dediğin olay olmaması lazım. konfor beyninle alakalı gibi.sana bir önerim olacak..akü kutup başını söküp 10 dk bekleyin sonra tekrar bağlayın...düzelebilir

Geri
Üst Alt