Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima açıkken ses geliyor

Arkadaslar klima gazi yenilendi ama ses yone geldi...kompresorun degisimini istedim...servis muduruyle de sesi dinledik..sifir ibizalarda bile bu ses var degissek de yine ses yapcak ama ben degisimi icin gorusecem dedi..haber verecekler yarin

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Klima gazı sarf malzeme diye benden işçilik dahil 290 tl aldılar. Anladığım kadarıyla sizde sorun farklı. benim araçta çalışma sırasındaki o uğultu tamamen gitti. 300 gr gaz koydular.Sıcaklar bir anda geldi İnşallah sizin problem kısa zamanda çözülür.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Zaten ilk sorduklari bildikleri halde arac garantili mi sorusu...garantili olmasa ne olacak acaba?

Arkadaslar klima gazi yenilendi ama ses yone geldi...kompresorun degisimini istedim...servis muduruyle de sesi dinledik..sifir ibizalarda bile bu ses var degissek de yine ses yapcak ama ben degisimi icin gorusecem dedi..haber verecekler yarin

Klima gazı sarf malzeme diye benden işçilik dahil 290 tl aldılar. Anladığım kadarıyla sizde sorun farklı. benim araçta çalışma sırasındaki o uğultu tamamen gitti. 300 gr gaz koydular.Sıcaklar bir anda geldi İnşallah sizin problem kısa zamanda çözülür.

Zaten ilk sorduklari bildikleri halde arac garantili mi sorusu...garantili olmasa ne olacak acaba?

Valla ne yapıp edip müşteriye fatura ediyorlar onu anladım. Ne diye servise gidiyoruz anlamış değilim garanti olsa da olmazsa kullanıcı hatası diye ihale bizde kalıyor

Arkadaşlar, 16 nisanda servise gitmiştim ve kompresörün değişimini talep etmiştim.Dün servisten haber geldi ve sonuç negatif.. Sevgili Doğuş kompresöre bağlı sesi arıza değil de olağan görmüş.. Bu konu hakkında sözüm ona çok çalışmışlar ama bir arpa boyu ilerleyip de sonuca varamamışlar ve müşterilerine de bunun doğal olduğunu söyletiyorlar.. serviste 2011 model ibiza st vardı aynı sesin fazlasını duydum. Demek o ki seat ibiza araçların en az 2011den beri klimalarında bu ses var. sebebi de hava borularının büyük olmasından kaynaklanıyormuş. Demem o ki yaz zamanı klimanın garip sesini duymamak için müzik sesini açacam,ya arabayı değiştirecem ya da duymamazlıktan gelecem.

Arkadaşlar; bugün klimayı açtığımda sağ difüzörden ses geldiğini fark ettim. klimayı kapatıp normal havalandırmaya geçtiğimde de ses kesildi. sesin klima açılınca geldiği belli oldu yani. ancak bu ses bir kayış sürtmesi gibi ya da su akması (şırıltı) gibi garip bir ses.. klimayı kışında buz çözmeye yardımcı olması maksadıyla bilfiil kullanmama rağmen bu tarif edemediğim sesi duymadım.. bugün de soğuk ayarlamıştım ve ses geldi, sıcağa aldığımda da kimi zaman ses kesildi ama az da olsa ses geliyordu. auto modda da , tek tek yönlendirme yaptığımda da ses geldi. fan motorundan olsa, normal havalandırma açıkken de ses gelmesi lazım.. anlam veremedim..yarın servisin yolu gözüktü yine.
Çalışmayan arka hopörlerin bile normal olduğunu, çalışan ve çalışmayan hopörler arasındaki farkı anlayamayacak kadar cahil,eğitimsiz bir servisten bahsediyoruz. Doğuş servisin bir yek Allah bir dediğine inanın. Gerisi hep şüpheli.

Geri
Üst Alt