Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaza yaptım kuma çarptım

Utkuozdemir

Kayıtlı Üye
Merhaba,

2016 model Ibiza sw kullanıyorum. 22 Ağustos'ta Şanlıurfa'da kum, mucur, çimento işi yapan yerin önünden geçerken sol şeridin ortasına dökülmüş yarım metre yüksekliğinde kuma çarptım. Hız sınırının 110km/h olduğu yerde 80km/h hızla çarptım. Motor alt koruma plastiklerinin tamamı, onlarla bağlantısı olduğu için davlumbazlar, ve intercooler hasar gördü. Çok şükür yaralanma olmadı.

Benimle birlikte 4 araç daha kaza yaptı en hafif hasarlı benim aracım oldu çünkü ilk çarpanlar kumun yüksekliğini azaltmışlardı.

Hepimiz kumun önünde kaza yaptığımız kum ocağında çıkan kamyondan döküldüğünü düşünüyoruz ama çevrede kamera olmadığı için istaplayamıyoruz. Kendileri de kamera görüntülerini vermiyor kayıt yapmıyorduk diyorlar. Fakat kazadan sonra polis gelmeden kendi greyderleriyle yolu temizlediler, bunun videosunu çektim.

Bu işin sorumlusunu nasıl bulabilirim? Bana yol gösterir misiniz? Yasal yollardan nasıl ilerlemem gerekiyor?

Ben maddiyatında değilim arabadır paradır gider yerine gelir, kazadır araba hasar alır olur böyle şeyler ama insan canı bu kadar değersiz değil. Sorumlusu kimse cezasını çekmeli.

Bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim.

Polis geldiğinde tutanak tutup çektiğiniz videoların örneğini aldı mı? Aldıysa yeterli bir kanıttır zaten.

Polis geldiğinde tutanak tutup çektiğiniz videoların örneğini aldı mı? Aldıysa yeterli bir kanıttır zaten.
Polis geldi tutanak tutuldu videoları aldı fakat karşı taraf kum bizim kamyondan dökülmedi diyor.

Yoluda kazayı önlemek için hayrına temizlediğini iddia ediyor.

Bence konuyu bir avukat tanıdığınız varsa ona danışın derim. Daha cok yardimi dokunacaktir. Hatta belki forumda varsa avukat arkadaslar yazarsa cok iyi olur. Hakkinizi sonuna kadar savunun gerekenler cezasini cekmeli.

Bence konuyu bir avukat tanıdığınız varsa ona danışın derim. Daha cok yardimi dokunacaktir. Hatta belki forumda varsa avukat arkadaslar yazarsa cok iyi olur. Hakkinizi sonuna kadar savunun gerekenler cezasini cekmeli.
Evet bunun sorumlusu kimse cezasını çekmeli, onun peşindeyim.

80 km hız ile yarım metre kumdan duvara çarpmak... Allah korumuş. Çok daha kötü sonuçları olabilirdi. O hızla betona çarpmaktan pek farkı olmaz. Büyük geçmiş olsun. Firmanın kameraları mutlaka çalışıyordur. Büyük ihtimal yalan söylediler. Polis istese araştırabilirdi.

80 km hız ile yarım metre kumdan duvara çarpmak... Allah korumuş. Çok daha kötü sonuçları olabilirdi. O hızla betona çarpmaktan pek farkı olmaz. Büyük geçmiş olsun. Firmanın kameraları mutlaka çalışıyordur. Büyük ihtimal yalan söylediler. Polis istese araştırabilirdi.
Çok şükür canımıza bir şey olmadı olan mala olsun, Allah korudu. Muhtemelen bende öyle düşünüyorum arabanın işlerini halledip 2 3 güne suç duyurusunda bulunacağım.

Ustadim buyuk gecmis olsun. Cana birsey gelmemesi sevindirici bir durum olmus. Allah beterinden saklasin daima..

Keske olayla ilgili bir oneride bulunabilsek. Yalniz kazada tek basina olmama durumun aci ama bir yandan da sevindirici. Cunku durumu desyekleyecek senden baska sikayetcilerde var.. insallah emsal olacak bir sonuca ulasirsiniz...

Çok geçmiş olsun.Sizin yapacağınız şey bir avukat ile görüşmek buradan bir sonuç alamazsınız maalesef

Geçmiş olsun, size önerim elinizdeki tutanak ve video ile birlikte mümkünse diğer kazazedelerin de tutanaklarını alıp avukatta dosya açtırmanız olacak. En net bilgiyi de avukattan alabilirsiniz.

Geri
Üst Alt