Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaza yaptım, kasko bozulmalı mı ?

Çok doğru amacım zaten hasarsız göstermek değilde hocam satarken muhakkak söyleyeceğim böyle bir hasar oldu yaptırdım diye. Ama dediğinizde mantıklı evet öncelikle bir servis fiyatı alacağım. Ama merak ettiğim konu acaba aracı kendim yaptırıp kasko şirketine bu masrafları yaptım diye danışsam bana onay verirler mi ?
Öncelikle geçmiş olsun. Sigorta böyle durumda tabiki onay verir. Misal kaso yaptırdığınız sigorta şirketi yetkili servisle çalışmıyor olsa da aynı prosedür yürütülüyor. Siz parçayı tedarik ediyorsunuz ve faturasını sigortaya ibraz ediyorsunuz. Sonra size yapmış olduğunuz masraf veriliyor.
Kısacası aracı nerede yaptırmak istediğinize sigorta öncelik gösteriyor.

Arkadaşlar sizinde bilginiz olması için yetkili servisten aldığım fiyatlar şu şekilde:
Ön Far 3170 TL
Ön Tampon 3492 TL
Davlumbaz 532 TL
Ön sis farı kapağı 280 TL

ve işçilik eğer orada olursa 1500 TL ve parçalarda %8 indirim ile yaklaşık 10.000 TL civarı tutuyor :)

Sanırım çıkma parça aramam mantıklı olacak ve @faw13 hocamın dediği gibi experden çıkma parça talep edicem yada kendim yaptıracağım.

Gecmis olsun benzer durum benim basıma geldi. Panjur kırıldı sisfarı cercevesi vs derken servis 5000 lira fiyat cıkardı kaskoyu bozmadım. Cıkma temiz panjur ve sis cercevesi aldım taktırdım. 400 tl tuttu . Yani 10 kat fiyat farkı cıktı kaskom 1800 lira idi yeni hasarsızlıkla 1100 e düstü yani cok büyük hasar olmadıktan sonra ne hasarı sisirmeye nede fais para ödemeye gerek olmadıgını düsünüyorum. Yinede iyi maliyet muhasebesi yapmak gerekli

Gecmis olsun benzer durum benim basıma geldi. Panjur kırıldı sisfarı cercevesi vs derken servis 5000 lira fiyat cıkardı kaskoyu bozmadım. Cıkma temiz panjur ve sis cercevesi aldım taktırdım. 400 tl tuttu . Yani 10 kat fiyat farkı cıktı kaskom 1800 lira idi yeni hasarsızlıkla 1100 e düstü yani cok büyük hasar olmadıktan sonra ne hasarı sisirmeye nede fais para ödemeye gerek olmadıgını düsünüyorum. Yinede iyi maliyet muhasebesi yapmak gerekli
İşte hocam bende kararsızım geçen sene 2200 verdim kaskoya ama şimdi oraya yaptırsam seneye 3000 çıkacak ve 10 bin tl de hasar kaydı aracımın değerini illaki düşürüecek aslında aracı etkilemeyen plastik bir aksam şaşelere baktırdım bir sorun yok sadece plastik kırılmasınada 10 bin tl vermek koyuyor insana.

Far da fiyatı tutturamamışım ama ortalama olarak yakalamışım servis ücretini. Dediğim gibi dışarda da yaptırabilirsin, serviste de. Bu sana kalmış birşey.

Dışarda yaptırdığında olayı ört-pas etmek için tercih etmiyorsundur bunun farkındayım ki zaten serviste yüksekten fiyat çekmese çıkma işlerine girmezsin.

Far da fiyatı tutturamamışım ama ortalama olarak yakalamışım servis ücretini. Dediğim gibi dışarda da yaptırabilirsin, serviste de. Bu sana kalmış birşey.

Dışarda yaptırdığında olayı ört-pas etmek için tercih etmiyorsundur bunun farkındayım ki zaten serviste yüksekten fiyat çekmese çıkma işlerine girmezsin.
Kesinlikle amacım öyle birşey değil ben öyle birşey yaparsam ben araç alırken banada öyle yapan insanlar karşıma çıkar farkındayım :) Kaskonun nasıl ilerleyeceği konusunda şüpheliyim ama sanırım iyi bir yetkili servise götürüp kaskoya vereceğim gibi duruyor.

Ben olsam kaskodan karşılardım.Kendimce sebeplerim:
1 - Satarken fotoğrafları gösterdiğimde sorun olacağını dusunmem. Sorun edecek adamada zaten satmam.
2 - Bedel olarak epeyce bir fiyat çıkacak cebimden karşılayacaksam kaskoya neden bi ton para veriyorum ?
3 - Kaskodan yaptırırım ki kayıtlı olsun Ne olduğu belli olsun temiz işçilik olsun.Hatta kaskodan yaptirirdim farları da led olarak Taktirirdim firsat varken.Tabi kabul ediliyorsa bu durum kasko tarafından.

Geçmiş olsun.
Kesinlikle kaskodan yaptırın. Allah korusun 2 ay sonra buna benzer birşey daha olsa, ne olacak sürekli cepten mi yaptıracaksınız. Bence çok takılmayın, bu işler için kasko muz var. Cepten yaptırıp kayda geçmese, alan kişiye kayıtlı olmayan birşeyi anlatmak zor. Şüpheyle bakar

Ben olsam kaskodan karşılardım.Kendimce sebeplerim:
1 - Satarken fotoğrafları gösterdiğimde sorun olacağını dusunmem. Sorun edecek adamada zaten satmam.
2 - Bedel olarak epeyce bir fiyat çıkacak cebimden karşılayacaksam kaskoya neden bi ton para veriyorum ?
3 - Kaskodan yaptırırım ki kayıtlı olsun Ne olduğu belli olsun temiz işçilik olsun.Hatta kaskodan yaptirirdim farları da led olarak Taktirirdim firsat varken.Tabi kabul ediliyorsa bu durum kasko tarafından.
Teşekkürler hocam gayet mantıklı sebepler. Birde ikame araç olayıda var tabi kaskoda en azından tamirdeyken araç temin ediyorlar araçsız kalmıyorum.

Geçmiş olsun.
Kesinlikle kaskodan yaptırın. Allah korusun 2 ay sonra buna benzer birşey daha olsa, ne olacak sürekli cepten mi yaptıracaksınız. Bence çok takılmayın, bu işler için kasko muz var. Cepten yaptırıp kayda geçmese, alan kişiye kayıtlı olmayan birşeyi anlatmak zor. Şüpheyle bakar
Evet hocam yakınımda anlaşmalı bir özel servise vereceğim yarın sanırım en azından doğuş otodan daha uyguna yapılır.

Teşekkürler hocam gayet mantıklı sebepler. Birde ikame araç olayıda var tabi kaskoda en azından tamirdeyken araç temin ediyorlar araçsız kalmıyorum.

Evet hocam yakınımda anlaşmalı bir özel servise vereceğim yarın sanırım en azından doğuş otodan daha uyguna yapılır.
Hocam fotoğraflar varken bu kazaya bu arabayı almayacak adama satma.kaza bile sayılmaz bu bence.Arabanizi güzelce yaptırıp keyifle binin satarkende her türlü can sıkmayacak şekilde satılır su kazayla.Gecmis olsun keyifli surusler dilerim

Geri
Üst Alt