Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaskoyla İlgili Bi Soru..

YCO

Kayıtlı Üye
araç kasko bedeli mevzusunu Mert abi bugün anlatmaya her ne kadar çalışsa da anlayamadım ya da sorumu doğru anlamadı Mert abi.. (kızma abi.. :D)

sorum şu diyelim ki..

aracımı 20K Lira'ya aldım kasko bedelim 20K Lira..
aldığım aksesuarlarla birlikte vs vs. kasko bedelimi 25K Lira oldu..
aradan 1 yıl geçti ve araba pert oldu..şimdiki 2.el ederi de 16K Lira olsun..
bana 16K Lira para verecekler yani değil mi evet..peki o zaman..

benim 25K Lira'lık araç kasko bedelimin ne anlamı kalıyo pert ettiğimde aracımı neden fark ödüyorum. ??

ya da madem bişi değişmiyo ben kasko bedelimi aldıklarımla 2 katı yapsam yine aynı şekilde 16K Lira vermeyecek mi bana kasko 2.el ederi olarak..
e ne anlamı kalıyo o zaman araç kasko bedelinde ne kadar yazdığının. ??

yine anlaşılmazsa gerçek rakamlarla anlatırım artık.. :)

aracın o anki değerinden ödeme yapılıyor. aracının kasko değeri 25 diye 25 ödenmiyor. farzetki 35e sıfır leon aldın 1 ay sonra satmak istesen 35e veremessin onun gibi birşey.

Yiğitcim,araban yaşlandıkca kasko değerin düşer..kasko değeri zaten arabanın o anki piyasa ederi değilmidir...dolayısıyla Allah korusun pert olduğun yıl,arabanın 2,eli kaçtan geçiyo ise o rakam ödenir diye biliyorum ben...

e işte o zaman kasko değeri denen rakamın ne anlamı var ben de onu soruyorum.. :)

Benim sitemim anlatmış olduğum şeyi senin akşam yeniden karşıma çıkarmış olmana

Yiğitcim,araban yaşlandıkca kasko değerin düşer..kasko değeri zaten arabanın o anki piyasa ederi değilmidir...dolayısıyla Allah korusun pert olduğun yıl,arabanın 2,eli kaçtan geçiyo ise o rakam ödenir diye biliyorum ben...

Sezgin abi benim arabamın şuan 2.el fiyatından çok daha fazla kasko bedelim var..
ne işe yaradığını anlasam..

e işte o zaman kasko değeri denen rakamın ne anlamı var ben de onu soruyorum.. :)

Onun anlamı aracının güncel yani o an a dakika itibarı ile ederi anlamındadır. Aracına değer klozu koydurursun olur biter. Daha açık şekilde nasıl anlatılır bilmiyorum. Bütün gün Hülyanın yanında idin niye sormadın ?

Geri
Üst Alt