Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaskoya Cupra Tampon İşletme Hakkında Yardım Lütfen

öncelikle geçmiş olsun.
ben fiber aero tampon yaptırdıgımda kaskoya orjinal diye işletirken sordular fatura varmı dıye ben yok dedım kaça yaptırdın dedıler bende salladım 1100 tl diye sonra işlediler belgeyide aldım.ama şunu belirteyim kaskocu tanıdık.şimdi ben tamponu vursam biryere bana hemen orjinal takarlarmı yani fiber oldugu analaşılacak tabi servisde herangi bir sorun oluyormu bunu merak ettim yada böyle yapan bir arkadaşımız varmı ?
aynısı arkadaşımın başına geldi ve değişmediler kaza sonrası expertizci geldi baktı bu fiber dedi arabanın modeli neyse orjinal tamponu verdiler (expertizci ve kaskocu ayrıdır)

Teşekkürler engin. zaten kasko yenilenirken aracı görmek isteyeceklerini sanmıyorum böyle birşey hiç duymadım. Şimdi şöyle kasko yapılacak yapıldıktan atıyorum 1-2 hafta sonra kaza yapıldı diye bildirimde bulunacak bu durumda zaten exper gelip araca bakacak aracın üzerinde cupra tampon görmeyeceği için yine de cupra takılır mı onun peşinde arkadaş yoksa aradaki fark çok uçuk değilse verilip cupra taktırılır

bence sen bunu bu şekilde buraya yazma sonuçta yasal bir işlem değil..aramızda sigortacılar var ..mesela benn..))::
cupra tamponu işletmek faturasız sigortacı tanıdık ise olur ancak..hasar anında eksper onaylar ise sigorta şirketi fatura istemez..yani bizim şirket istemiyor en azından..işlettiğin cupra tamponu hasar anında taktırmak için de servisin tanıdık olması lazım ancak yoksa eksper bakar ve cupra değil normal tamponun onayını verir..bu kasko yaptırıp sonradan hasar ihbarında bulunacaksan da ona dikkat et derim paslanma vb.birşey olursa ve poliçe vadesi yakınsa eksperler anlıyabiliyor ve yasal yaptırımı başınıza iş açar..

bence sen bunu bu şekilde buraya yazma sonuçta yasal bir işlem değil..aramızda sigortacılar var ..mesela benn..))::
cupra tamponu işletmek faturasız sigortacı tanıdık ise olur ancak..hasar anında eksper onaylar ise sigorta şirketi fatura istemez..yani bizim şirket istemiyor en azından..işlettiğin cupra tamponu hasar anında taktırmak için de servisin tanıdık olması lazım ancak yoksa eksper bakar ve cupra değil normal tamponun onayını verir..bu kasko yaptırıp sonradan hasar ihbarında bulunacaksan da ona dikkat et derim paslanma vb.birşey olursa ve poliçe vadesi yakınsa eksperler anlıyabiliyor ve yasal yaptırımı başınıza iş açar..

dediğim gibi araç arkadaşın plaka belirtmediğime göre de sıkıntı yok :) tampon plastik olduğu için paslanma gibi birşey söz konusu değil burada yazılanları arkadaşımla paylaşacağım artık kendi ne bilirse onu yapsın. gerçi benim mantığıma yatan da aracı kaskodan yaptırıp daha sonra servisle anlaşılıp cupra tampon taktımak olurdu. teşekkürler bilgiler için

peki tuba hanım benim tamponum aero fiber ve ben kaskoya işlettim kaza durumunda eksper bu fiber felan gibi sorun cıkarıyormu sonucta fiber tamponunda bana malıyetı orjınalı kadar ne gıbı sorunla karsılasırım acaba ?

Enes şu yollar var ama biraz hileye kaçıyor tavsiye etmesemde söyleyeyim :)

1-) Kaskoyu yaptırsın yaptırdıktan 1 hafta sonra duvara vs kodundum diyerek kaskodan onarım yapabilirsiniz.
2-) Kaskodan onarım yaptırdığınızda orjinal tamponu karşılayacaktır bu durumda üzerini cebinden tamamlayarak cupra tampon alabilir.
3-) Servis eğer ki ben orjinal takarım derse şöyle yapsın : Kaskoyu servis anlaşmalı değil tamamen kendi isteğiyle kaskodan onarım istediğini belirtin servis bu konuda yönlendirir. Bu durumda servise ne derseniz o şekilde yapar bunu.

1-) Kaskoyu yaptırsın yaptırdıktan 1 hafta sonra duvara vs kodundum diyerek kaskodan onarım yapabilirsiniz.
2-) Kaskodan onarım yaptırdığınızda orjinal tamponu karşılayacaktır bu durumda üzerini cebinden tamamlayarak cupra tampon alabilir.
3-) Servis eğer ki ben orjinal takarım derse şöyle yapsın : Kaskoyu servis anlaşmalı değil tamamen kendi isteğiyle kaskodan onarım istediğini belirtin servis bu konuda yönlendirir. Bu durumda servise ne derseniz o şekilde yapar bunu.
serbay benim sorumla alakalı bir bilgin varmı acaba ?

Sağol serbay büyük ihtimal arkadaş dediğin gibi yapacak önce kasko yaptırıp sonra tampona biraz daha hasar verip. 1-2 hafta sonra da kaza yaptığını bildirecek servisle de arası iyidir herhalde bilemiyorum arada ki farkı verip cupra taktırır artık :)

öncelikle geçmiş olsun.
ben fiber aero tampon yaptırdıgımda kaskoya orjinal diye işletirken sordular fatura varmı dıye ben yok dedım kaça yaptırdın dedıler bende salladım 1100 tl diye sonra işlediler belgeyide aldım.ama şunu belirteyim kaskocu tanıdık.şimdi ben tamponu vursam biryere bana hemen orjinal takarlarmı yani fiber oldugu analaşılacak tabi servisde herangi bir sorun oluyormu bunu merak ettim yada böyle yapan bir arkadaşımız varmı ?

peki tuba hanım benim tamponum aero fiber ve ben kaskoya işlettim kaza durumunda eksper bu fiber felan gibi sorun cıkarıyormu sonucta fiber tamponunda bana malıyetı orjınalı kadar ne gıbı sorunla karsılasırım acaba ?
buyur dostum...

biz senelerdir ayni firma ile calisiyoruz eger arkadasinda oyle ise sorun cikarmazlar cunki ben ibizamda telefonla bildirdim cupra tampon taktim on arka jant dedim bilmem ne dedim 5 bin tl ekstra islettim :) kimsede gelip bakmadi sadece 50 tl pirim arttti

Geri
Üst Alt