Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kasko hasarsızlık filan

byanmaz

Kayıtlı Üye
Değerli dostlar,
dün dur kalk trafikte şerit değiştirirken, şerit değiştirdiğimi gören kamyonet şoförü, bana yol vermemek için gaza bastı. açıktan alıp önüme geçti. böyle durumlarda hiç inatlaşmam, yol verdim. ancak kamyonetin kasası, kabininden daha genişti. Kamyonetin önü geçti ama geniş kasa sol aynamı kırdı. aynanın açma kapama ve ayar mekanizması çalışıyor. ama ayna camı çatladı, yerinden çıktı. ayna kapağı da yerinden çıktı. aynanın şu siyah renk muhafazası da yerinden oynadı. ayna kapama motoru çalışıyor ama ayna tam kapanmıyor.

elemanla tutanak vs. tutuldu. adam tutanağa, "ben şeridimde giderken şerit değiştirip aynasını kasaya taktı" diye yazdı. ben de size yazdığımı yazdım. krokiyi de ben yan şeride geçmişken, kamyonetin sağ yan, benim sol önden darbe aldık, şeklinde çizdik.

benim kaskomla adamın trafik sigortası aynı şirket. sizce tahminen hangimize ne kadar kusur bulurlar ? sıfır komple ayna internette 250 lira kadar. serviste herhalde bir o kadar da işçilik boya alırlar. kaza için bana da kusur çıkaracaklarsa, 100- 200 lira için hasarsızlığı bozmak istemem. hasarsızlığı bozmanın maliyeti 4 senede 700 lira filan tutuyor. ne dersiniz ? ya da tamiri yaptırmadan önce sigortacının hangimize ne kadar kusur yazdığını öğrenebilir miyim ?

o raporu hiç karıştırma biraz sahtekarlık olacak ama bir başka arkadaşının trafik sigortasından yararlanmak için onunla aranızda rapor tutun o arkadasın senin park halindeki aracının aynasına vurmuş olsun zaten kamyonette bişe yokmuş o adam o raporu atmıştır bile çöpe

o raporu hiç karıştırma biraz sahtekarlık olacak ama bir başka arkadaşının trafik sigortasından yararlanmak için onunla aranızda rapor tutun o arkadasın senin park halindeki aracının aynasına vurmuş olsun zaten kamyonette bişe yokmuş o adam o raporu atmıştır bile çöpe

:rolleyes: o arkadaşının trafik sigortası seneye zamlı olacak bunu kim kabul eder

hop, hapis cezası var. bazı sigorta şirketleri uğraşıyor bu tür işlerle: :)

Anlaşmasızlığı açıkça belli bir tutanak olmuş, bence %50 %50 kusur dağıtırlar, kaskoyu bozmaya değmez. Belki de sadece cam değişimi ve ayna tamiri ile sorun kalmayacaktır.

fiyatını öğrendikten cepten de verebilirsiniz ama dosya açılmışsa aracınıza biraz geç kalınmış olur zaten..

Geri
Üst Alt