Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

karlı yol ve esp sorunsalı

abicim burada esp nin tartismasina donmus konu esp iyi bir sistemdir fakat karli havada kapanicak bu kadar basit :) uretici bile araci teslim ederken bana bunu soyledi bende boyle biliyordum zaten ; ayrica bizim arabalar onden ceker oldugundan esp yi kapama tusunu yanliyalim diye koymadilar herhalde :) yani bilincli kullanici icin kar yagdiginda we sisteme ihtiyacimiz olmadan guc gerektigi zamanlarda kapiyalim diye koydular herhalde on off tusunu

Karlı yollarda ESP kapatılması bence saçma birşey. Sadece zincir takıldığı zaman kapatılmasını tavsiye ediyolar.

Karlı yollarda ESP kapatılması bence saçma birşey. Sadece zincir takıldığı zaman kapatılmasını tavsiye ediyolar.

ayberk araba sacmaliyor abi esp ile ornegini soyliyim sana uludaga cikarken arac tan guc istedigin yerde kendi kendine guc kesiyor tamam yolda tutmaya calisiyor fakat orada bana guc lazim oluyo misal koyuyorum gazi o kesiyor o kesince yawasliyo we yeniden kaldirmaya calisiyosun araci fln fistan balta oluyor resmen karda :) kalkmadigi bile oluyor aracin

ayberk araba sacmaliyor abi esp ile ornegini soyliyim sana uludaga cikarken arac tan guc istedigin yerde kendi kendine guc kesiyor tamam yolda tutmaya calisiyor fakat orada bana guc lazim oluyo misal koyuyorum gazi o kesiyor o kesince yawasliyo we yeniden kaldirmaya calisiyosun araci fln fistan balta oluyor resmen karda :) kalkmadigi bile oluyor aracin

Bunun sebebi uygun lastik kullanmadığınız için olabilir mi peki?

karda araç kullanırken nefes alıp vermeyi bile yumuşatmak gerekiyo arabada.. :D :D
araç patiye kalıyo ve TCS buna müdahale ediyosa zaten fazla gaz veriliyo anlamına geliyo çünkü..TCS zaten bi yere kadar olması gerekenden hızlı dönen tekere müdahale etmez..
yol düzse zaten karda uygun lastik yoksa 2 ile kalkmak olabildiğince yumuşak bi kalkış için idealdir..

karda araç kullanırken nefes alıp vermeyi bile yumuşatmak gerekiyo arabada.. :D :D
araç patiye kalıyo ve TCS buna müdahale ediyosa zaten fazla gaz veriliyo anlamına geliyo çünkü..TCS zaten bi yere kadar olması gerekenden hızlı dönen tekere müdahale etmez..
yol düzse zaten karda uygun lastik yoksa 2 ile kalkmak olabildiğince yumuşak bi kalkış için idealdir..

yok esp audi a6 ile olmustu bu olay kapattik we sorunsuz dewam ettik esp sistemi vardi o aracta :) ben ibiza ile daga hic gitmedim dusunmedim bile :) 1.4 motoru ile birak dag cikmayi bebek yokusunu cikamazdi motor dedigin 2.0 altinda olmiyicak abi bizim araclarda ne olursa olsun esp mis yok kilmis tug mus bebe arabasi sehirde duz yolda turlamak icin aciz motor diyorum ben 2.0 in altina ne kadar turbolasalarda asiri besleme olsada su an yeni aldigim leonda oyle onlada daga cikmayi dusunmem ya da zorlu bir geziye gitmeyi ya da karda cikmayi

Zincir gibi bir şey monte edilirse (spikes vs.) esp-tcs-abs hatta mümkünse motor da kapatılır, işin gırgırı, Tabi ki zincir ile antipatinaj sistemi çalıştırılmaz, ancak 94-97 modelden yukarı otomobilim varsa da zincir takmazdım. Motoru karbüratörlüye çevirmeye benzemiş. Düzgün bir kış lastiği ile, önden çekişli otomobilde, taban sacı yere oturmadıkça hiçbir zeminde yolda kalmassınız. Taban sacı zemine sürtmeye başlayınca da geri geri kaçmalı, ancak bu sırada da egzos kopabiliyor, sonrasında sesi çok zevkli oluyor tabii :D

bir 4x4 ün sahibi aracı çamura battığı zaman aracını 4 çekere almasına benziyor.

Geri
Üst Alt