Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kar pençesi

akg58

Kayıtlı Üye
Katılım
17 Ocak 2010
Mesajlar
81
Puanları
6
geçen gün birisimi paylaşmştı benmi görmüştüm hatırlamıyorum böle pençe diilde komple tekere geçirilen kumaş tarzı bişey wardı ? zarar vermesin diyosanız o tarz bişeye bakın ..

bide kauçuk kar zinciri war . o buna kıyasla daha rahat olcaktır.

Car sock deniliyor yanılmıyorsam o kumaşa. Fakat kauçuk olsun çorap olsun hemen hemen 2 adet kış lastiği fiyatına yakın olduğu için kış lastiğini tercih etmek daha mantıklı olur, bu aletin fiyatı uygun ama sürekli kullanımda zarar verebilir herhalde kısa kullanım için kara vs. saplanınca aracı çıkarmak için kullanılabilir.
 

CUPRA

Forumdan Uzaklaştırıldı
Katılım
4 Eyl 2009
Mesajlar
0
Puanları
0
Zincir, palet, kar pençesi, vb. gibi ürünlerin hepsi araç için zararlıdır. Hatta belirlenen limitler içerisinde kullanılmadığı takdirde çivili lastiklerde zararlıdır.
En zararsızı ve bana göre karlı, buzlu zeminde diğerlerine en kötü tutuşu sağlayan kış lastikleri. Zincir, palet gibi elemanları sürekli araca takılı şekilde kullanılamayacağı göz önünde bulundurulursa, bence en iyi sistem çivili lastikler. Ancak 80km/h 90km/h'yi, hayati bir mesele olmadığı sürece geçmemeniz gerekmekte..
Geçenlerde lastikçinin birinde kar pençesi görmüştüm. Çok dandik plastik bir malzemeden yapılmış gibi duruyordu. Sanki aracın üzerine takıp 2 metre yol alınca parçalanacak gibi duruyodu..
 
Üst Alt