Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaput pistonu, far temizliği..

Fireman

Kayıtlı Üye
Çok güzel oldu...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200128-184841.jpg
    Screenshot_20200128-184841.jpg
    161.5 KB · Görüntüleme: 92
  • Screenshot_20200128-184641.jpg
    Screenshot_20200128-184641.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 94
  • Screenshot_20200128-191305.jpg
    Screenshot_20200128-191305.jpg
    188.1 KB · Görüntüleme: 102
Ustadim eline saglik farlara bayildim. Gule gule kullan insallah :) benim sol far iyi durumda ama sag farda bugulanma sorunu oldugu icin icerden körleşmiş. İyi bir ustaya denk gelirsem fari sokturup baktirmayi dusunuyorum. Far icin tamponun sokulmesi gerekiyormus galiba :/

Ustadim eline saglik farlara bayildim. Gule gule kullan insallah :) benim sol far iyi durumda ama sag farda bugulanma sorunu oldugu icin icerden körleşmiş. İyi bir ustaya denk gelirsem fari sokturup baktirmayi dusunuyorum. Far icin tamponun sokulmesi gerekiyormus galiba :/
Teşekkür ederim kardeşim aynen tampon sökülmeden çıkmıyo farlar amaa elinden gelirse kendin de sökebilirsin.. Benimde sol far su alıyodu far temizliği yaptıktan sonra belli oldu içinde ki su lekeleri amaa çokta belli olmuyo fark ortada en güzel yanı görüş mesafesi iyi durumda yaptırmanı tavsiye ederim...

Sol farim cok iyi durumda ama bugu yapan farda seninde dedigin gibi aydinlatma yönünden de zayiflama var. Yazin konyaya gidecegim bende muhtemelen orada halederim. Cunku burada hem parca yok hemde vw grubu usta bulmak bayagi zor. Oradaki seat bollugunu baska yerde gormedim desem yeridir :) bu kadar cok aracin oldugu yerde iyi ustasida vardir diye dusunuyorum :)

Güzel bir çalışma olmuş paylaşımlar için teşekkür ederiz.
kaput pistonlarının boyları kaç cm ve özelliği nedir öğrenebilir miyim?
içeriden buğu yapan farları nasıl temizleyebilirim?

Güzel bir çalışma olmuş paylaşımlar için teşekkür ederiz.
kaput pistonlarının boyları kaç cm ve özelliği nedir öğrenebilir miyim?
içeriden buğu yapan farları nasıl temizleyebilirim?
Kardeşim piston 30 cm 500 nm.. Birde ben kendi yaptığım iş farları parlatmak için söktüm iç kısımlarındaki ampullerin oturduğu yerleri söküp içini nemli sünger ve çelik tel yardımı ile sildim baya iyi oldu..

Kardeşim piston 30 cm 500 nm.. Birde ben kendi yaptığım iş farları parlatmak için söktüm iç kısımlarındaki ampullerin oturduğu yerleri söküp içini nemli sünger ve çelik tel yardımı ile sildim baya iyi oldu..
dostum farların otruduğu yerler kolay sökülebiliyor mu?
bir de pistonların ayaklarını nasıl montajladın?

dostum farların otruduğu yerler kolay sökülebiliyor mu?
bir de pistonların ayaklarını nasıl montajladın?
Numara paylaş detaylarını video çeker gönderirim. Sıkıntı yok her konuda yardımcı olurum. Far ayakları tampon söküldükten sonra rahat çıkıyo nasıl sökmen gerektiğini de anlatırım.

paylaştığın fotolardan
Numara paylaş detaylarını video çeker gönderirim. Sıkıntı yok her konuda yardımcı olurum. Far ayakları tampon söküldükten sonra rahat çıkıyo nasıl sökmen gerektiğini de anlatırım.
paylaştığın fotolardan biraz inceledim pistonun alt ayak montajında sorun yok onu anladım sadece motor kaputuna nasıl bağlantı yaptığını anlaymadım. motor kaputu için özel aparat mı yaptın yoksa pistonla birlikte mi satılıyor pistonun bağlantı yeri

paylaştığın fotolardan

paylaştığın fotolardan biraz inceledim pistonun alt ayak montajında sorun yok onu anladım sadece motor kaputuna nasıl bağlantı yaptığını anlaymadım. motor kaputu için özel aparat mı yaptın yoksa pistonla birlikte mi satılıyor pistonun bağlantı yeri
Ayrıntı sı biraz var kardeşim görünmeyen yerlerde var bende nette gördüm yaptım ama sen de yapaacaksan uğraşma diye dedim. İlk önce alt tarafı delip ayağı yerleştirr kaputu tam açık tut ayağı tak. Daha sonra kaputa denk gelen yeri işaretle del oraya da ayağı tak. Bu işlem kolay daha sonrada kaputu kapatınca alt tarafa sürtecem yağmurluk giderinin olduğu yere doğru oradan da yarım cm kestinmi işlem tamaamdır. Özel aparat yok. Pistonla beraber uçlarını ayrı satın aldım

Geri
Üst Alt