Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kaput amortisörü

mayham85

Kayıtlı Üye
arkadşlar skoda siteside gördüm. bir arkadaş octavia sına kaut amortisörü taktırmış maliyetin 30 - 50 lira arası olduğunu söylüyor. bizim leonlara da uygulayabilirmiyiz?

arkadaşn uygulamasnı birazdan eklerim buraya.

---------- Post added at 16:49 ---------- Previous post was at 16:46 ----------

RoadFighter' Alıntı:
Araçta herhangi bir tadilat yapılmadan kaput tutamağı olan çubuk çıkarılıp yerine takılmıştır.Maliyeti 40-50 ytl civarında(ben bazı denemler yaptığımdan 100 yi buldu):
amortisör(310N,52cm açık boyu ve çift frenli) 30 TL,
başlıklar(biri yüksek açılı) 5 TL,
pul-samun-conta 3 TL

Amortisöre konulan frenleme sistemleri kaputu kapatırken aniden çat diye kapanmaması ve açarken de kaputun geriye doğru esnememesi içindir.İlk uygulamamda bu esnemelerden kaput zarar görmesin diye bağlantı parçası kullanmıştım ama amortisör değişikliği ile bu sorun ortadan kalktı.

İyi Çalışmalar

bu mesaj resimlerinide ekliyorum.

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

http://img387.imageshack.us/gal.php?g=arabaglantiparasi.jpg

Bence hiç gerek yok orjinal her zaman iyidir. Kaputu ayda yılda bir açıyosun zaten.

yaparsın neden yapamayasın bi amortisör okadar pahalı bile değil 10tl ye alırsın ben tırın ön panjuruna yaptırdım 2 tanesini işçiliğiyle 30 tl ye yaptırdım parçacıdan alırsın bunları sanayiye gidiver yarım saat sürmez hatta işin yoksa şimdi cıksan halledersin

Kapu amortisörü dediğin şey kaputu açınca cubukla bi yere sabitlemene gerek bırakmayan sistemin adı di mi Emre?

Sakın bana bu sistem Leon'da yok demeyin?

Tabi kastın eski Leon'sa tamam :)

2 günlük bir leon bu :)

gereklimi derseniz bencede gereksiz ama bende böyle ufak tefek ayrıntılara özen gösteririm:)

abi alışınca insan arıyor valla. heleki kol dayama :(

Evet ya çok güzel olmuş Mert abiden de bu konuda teknik destek istiyoruz bizim araçlara nasıl uygulayabiliriz Mert abi???

Haydaa benim arkdaşta vardı sanki ya yanlış hatırlıyorum demek ki..

Golf'e koyuyolar Leon'a koymuyolar, resmen üvey evlat muamelesi =)

Benim ibiza'da zaten yok da Leon'da kesin vardır diyodum. Neyse çok da gerekli bişey değil ama pratik tabi.

melih ben leonu almadan önce 50 bin liraya octi vardı ankaradaki bayide ama böyle ufak şeylerden o kadar çok eksik varki aynı paraya bir golf highline ona göre kağıt üzerinde olmasada fiiliyatta çok daha donanımlı oluyor. octi lerde yok bu ayrıca.

---------- Post added at 17:25 ---------- Previous post was at 17:17 ----------

Evet ya çok güzel olmuş Mert abiden de bu konuda teknik destek istiyoruz bizim araçlara nasıl uygulayabiliriz Mert abi???

senin poloda vardı yanlış hatırlamıorsam.

Geri
Üst Alt