Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kapı kilidi mk2

Asi Ruh Leon Tsi

Kayıtlı Üye
S.a Arkadaşlar 2009 1.4tsi aracımın kapılar kitli iken kumandadan kapı açma tuşuna bastığımda sağ ön ve sağ arka kapı dışarıdan hiç açılmıyor.Aracın içinden her iki kapıyı'da açıp kapattığımda arka kapı dışarıdan açılıyor ama ön kapı yine açılmıyor.Sorun ne olabilir Ankara'da Götürebileceğim bir ustanız var mı?Birde Ortalama Fiyat Ne tutar?Şimdiden Yardımlarınız için Teşekkür Ederim.

@Asi Ruh Leon Tsi kardeşim aynı olay geçen c.tesi benim başıma geldi benimde sol arka kapı kumandadan sadece kilitleniyordu açılmıyordu iç kilit mekanizmasının tırnakları kırılmıştı kapı kolu elimde kaldı açarken :) senin olayı 2 dakikada çözerler kapının içinde motor gibi bişey oradan ayarını yapıyorlar sanayide 15 20 tl ye hallederler.

@levent34 aynı problem bende de var, kilitliyor ama dışarıdan açılmıyor, içeriden açtıktan sonra açılıyor.

problem aynı mıdır ?

@ahmtsnyl aynen aynen aynı problemden bahsediyoruz benimde kapı kolu elimde kaldığı halde 60 tl ye hallettim.ama kapının kumandadan açılıp açılmaması ayrı bir durummuş.bide hiç kapı kollarını boyatma yada işlem vs. bişey yaptırdın mı?

Sol arka kapı içtende dıştan da açılmıyordu problemim yağlama ile çözülmüştü fakat şuan daha kötü bir hale dönüştü kapı kitlenmiyor içten dıştan açılıyor fakat kilit çalışmıyor şoför kapısındaki arka cam kumandasını kitleyen tuşun ışık yanmıyor kilitlediğimde yinede sağ arka kapının düğmesini pasif hale getirebiliyor araç çalışıp içi çok sıcak olduğunda aktif olduğu zamanlar oluyor sol arka kapı araçtan bağımsız sanki bazen camda devre dışı kalıyor bu sorunu yaşayan oldu mu? Benim halledebileceğim bir şey mi ?

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@OkNisT ben yaptırırken birebir adamı izlediğim için hiç boşuna uğraşma anlamıyorsan çünkü iç döşemeyi komple söküp hallediyor aslında bilsen çok basit ama şahsen hiç anlamadığım için getirdim arabayı senin camlarda otomatik olduğundan oradaki motor gibi bir aksam var ondaki temassızlık yada gevşemeden kaynaklanıp ikisinide etkiler zaten dediğim gibi çok maliyetli bişey değil.

@OkNisT ben yaptırırken birebir adamı izlediğim için hiç boşuna uğraşma anlamıyorsan çünkü iç döşemeyi komple söküp hallediyor aslında bilsen çok basit ama şahsen hiç anlamadığım için getirdim arabayı senin camlarda otomatik olduğundan oradaki motor gibi bir aksam var ondaki temassızlık yada gevşemeden kaynaklanıp ikisinide etkiler zaten dediğim gibi çok maliyetli bişey değil.
Bugün servise götürdüm amcam skoda servisinde döşeme felan söküldü motordan mı kilitden mi anlamadılar deneme amaçlı parça sipariş geçip deneyecekler sadece kilide 550 tl fiyat çektiler motor fiyatı belli değil öğrenemedik fena canım sıkıldı garajda dururken araba bozuluyor,
@levent34 birde bu temassızlık nerede oluyor tarif edebilirmisiniz ?

Son düzenleme:
@OkNisT kilitten motora giden bir kablo var adam onunla uğraşıp yapmıştı hatta ben yenibosna kuleli de yaptırdım bu kilit işlerinden iyi anlayan bi ustaya denk geldim şans eseri istersen bi oraya göster derim çünkü; benimde ustam var ama ben başka yere gösterdim çünkü farklı bi durum.

@OkNisT kilitten motora giden bir kablo var adam onunla uğraşıp yapmıştı hatta ben yenibosna kuleli de yaptırdım bu kilit işlerinden iyi anlayan bi ustaya denk geldim şans eseri istersen bi oraya göster derim çünkü; benimde ustam var ama ben başka yere gösterdim çünkü farklı bi durum.
Olmadı öyle yapalım yoksa ben amca katili olacam, servis yeğen felan dinlemiyor direk değiştirelim diyorlar :)
Bakalım problemi çözemezlerse ben seni ziyarete geleyim :)

Geri
Üst Alt