Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaloriferden ızgarasından buhar geliyor

Yasin ünal

Kayıtlı Üye
2000 model cordoba kullanıcısıyım kaloriferi çalıştırdığım zaman ızgaradan buhar geliyor arabanın içi buhar doluyor ön cam buğulanıyor sanki dışarıda sis varmış gibi görüş mesafesini kısıtlıyor ve cam da antifizden dolayı sanki yağlı bir tabaka oluşuyor sanırım kalorifer radyatörüyle ilgili daha önce başına gelenler var mı ön göğsü sökmeden konsoldan uzanarak tamir edilebilir mi yardımcı olursanız büyük yük alacak üzerimden arabadan bezdim diyebilirim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Tamir olmaz diye düşünüyorum muhtemelen göğsü sökmeden. Petekte belki delik vardır su kaçırıyordur sıcak buharlaşıyordur eğer petek değişirse bakır tercih edin aliminyumun tamiri yapılmıyor diye biliyorum.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2000 model cordoba kullanıcısıyım kaloriferi çalıştırdığım zaman ızgaradan buhar geliyor arabanın içi buhar doluyor ön cam buğulanıyor sanki dışarıda sis varmış gibi görüş mesafesini kısıtlıyor ve cam da antifizden dolayı sanki yağlı bir tabaka oluşuyor sanırım kalorifer radyatörüyle ilgili daha önce başına gelenler var mı ön göğsü sökmeden konsoldan uzanarak tamir edilebilir mi yardımcı olursanız büyük yük alacak üzerimden arabadan bezdim diyebilirim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
sızıntı olabilir klimacılar ilgilenirsanırım

Klima peteğinde sıkıntı var ve torpida sökülmeden hiç bir şekilde yapılmıyor bende 2004 model var cordoba 500 işçilik 170te klima peteğine verdim canavar oldu dikkat et araçtaki suda azalır ve aracın içinde sağ ön tarafta ıslaklık olur

Aynı sorunu 6-7 yıl evvel 2001 Cordoba da yaşamıştım.
Havalandırma boruları zamanla deliniyor ve sıcak havanın buharı kabin içine geliyor. Tamiri maalesef yok.
Tamir edilse bile çok değil birkaç ay sonra başka bir yerden patlama ihtimali yüksek.
Açınca değiştirmek en mantıklısı.

Parça çok maliyetli değil ama ön göğüsün sökülmesi biraz maliyetli olabilir.
Nereden baksan parça dahil 500-600 den aşağı olmaz diye düşünüyorum.

Bende de aynı sorun var çözümü bulabildin mi göğüs sökülmeden olmuyor mu

2019 da kendi sorduğunuz soruya 2021 de bende de aynı sorun var bulabildiniz mi sorunu demişsiniz? Birde göğsü sökmeden yapılır mı diye başka konu açmışsınız? Paradoks olmuş:D 2 yıldır sökmemişsiniz çözüm de bulamamışsınız.

Ne yazıkki öyle oldu üç yıldır cebelleşiyorum fakat yorumdaki faydanızı idrak edemedim barıta ateş tutanlardanmısınız yoksa meyveye güneş mi sitenin kullanımını senin kadar iyi bilmiyorum bu gülünecek bir cahillikse eğer BEN CAHİL EŞŞEĞİN TEKİYİM sıkıntıma duyduğun ilgiden dolayı da ayrıca teşekkür ederim sağol

@Yasin ünal
Arkadaşım kimse sana ithamda bulunmuyor. Daha önce başımıza gelmiş bir sorunun çözümünü söylememize rağmen bu kadar uzun süre sonra aynı problem için ısrarla farklı çözüm yolu arayışın garibimize gitti.
Yukarıda aynı sorunu aynı model aynı araçta yaşadığımı yazdım ve çözüm yolunu yazdım.
Önünde benim gibi bir örnek dururken 2 ile 2 çarpımından farklı sonuçlar beklemek doğru değil ki hangi ustaya gidersen git sana aynı
çözüm yolunu önerecektir.

2 yıl önce söylendiği gibi aracındaki problemin tamiri yok ve göğüs sökülerek boruların değişmesi gerekiyor.
20 yaşındaki bakır boruya kaynak yapılmaz tamir olsa da çok değil 2 ay sonra tekrar delinir.
Bu sorunun çözüm maliyeti de bir periyodik bakım parasından belki bir tık fazladır yani atla deve değil.

Şimdi akl-ı selim ile düşünmeni istiyorum. 2 yıl bu buharı aracın içine alıp aracındaki problemi ilk haline göre daha da büyütmen mi daha mantıllı yoksa sadece bir periyodik bakım parası harcayıp yaptırman mı?

Durum bu.
Yoksa burası problemlerimize çözüm bulmak ve merakımızı gidermek için kurulmuş egosu düşük insanların oluşturduğu bir sitedir.
Bu yanlş anlaşılmaya bir son verelim ve sen de mali durumun elverdiği bir anda aracını yaptır ve ağız tadıyla bin.
Kazasız belasız.

• Beğen
Reaksiyonlar: VARG
Geri
Üst Alt