Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kalorifer ızgaralarından gelen sıcak hava

srknatmn

Kayıtlı Üye
Katılım
31 Ara 2019
Mesajlar
153
Puanları
28
Merhaba,

Zaman zaman karşılaştığım bir durum.Aracı çalıştırıp yola çıktığımda, kısa bir süre sonra tahminen 5-10 km sonra “klima yada havalandırmayı açmadığım halde” ızgaralardan içeriye bildiğiniz sıcak bir hava üflüyor.Epey sıcak üflediği için bende havalandırmayı açıp 20 dereceye setliyorum içeri biraz serün hava üfletip sonrasında kapatıyorum.Ardından bu kendi kendine sıcak hava üfleme konusu sona eriyor.Ne ile alakalı olabilir,normal bir durum mudur?
 

gokomer

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Ara 2018
Mesajlar
71
Puanları
18
Aynı durum benim aracımda da mevcut. Ben de merak ediyorum.
 

CihanCHN

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Ocak 2020
Mesajlar
62
Puanları
18
Bu durum bir çok araçta vardır.
Aracın ön kısmından gelen havayı direk kalorifer den yansıtmaktadır. Aracınızdaki havalandırma kısımlarını kapatarak hava sirkülasyonu kapatabilirsiniz.

Genel de aracınızda en son sıcak değerde çalıştırdıysanız ılık üfler, soğuk konumda kapattıysanız soğuk olarak üfleyebilir..
 

Tolga.b

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Nis 2018
Mesajlar
120
Puanları
28
Benim de tecrübe ettiğim kadarıyla, eğer daha önce klimayı sıcak olarak kullanıp kapattıysanız sizin bahsettiğiniz durum oluşmakta. Fakat soğutmak için kullanıp kapattıysanız o zaman sıcak havadan ziyade minimum ısınmış havayı içeri almakta. Son kullanımda ki ısı ayarını kabine az da olsa yansıtıyor doğru tespit etmişsiniz. Fakat bu gayet normal bir durum diye düşünüyorum.
 

wanted007

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Kas 2019
Mesajlar
636
Puanları
63
Arkadaslarinda bahsettigi gibi klima yada kaloriferi sicak konumdayken kapatirsaniz ordan sizan hava da sicak olur. Soguk konumda kapatirsaniz sizan hava minimum derecede sicak olur. Yani soguk olur diyebiliriz. Tamamen klepelerin son kapanma haliyle alakali bir durum..
 
Üst Alt