Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

K&N kutu içi hava filtresi

Bu arada aracım 1.4 tsi 150 lik act motor fr

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar arkadaşlar dün ecufast de yazılım attırdım aracıma orda çalışan arkadaş hava filtresi önerdi ilk arabam olduğu için pek bir bilgim yok sizce kn kutu içi hava filtresi çok gerekli birşey mi yoksa olmasa da olur mu kullanan arkadaşlar bilgi paylaşırsa sevinirim teşekkürler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Çok gerekli değil ama yazılımlı araçta kullanmakta fayda var temiz hava girişi sağlamak önemli

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Merhabalar :)
Ben kendime yaklasik 3 ay once aldim ve acik olmak gerekiyorsa pek bir fark yaratmiyor.
Tek avantaji temizlenebilir olmasi ve Aracin sesi hafiften degisiyor olmasi.

Merhaba

Arastiranlar icin bilgi olmasi icin yazmak istedim.

Seat leon 2015 tdi ecufast yazilimla birlikte k n hava filtresi takmistim.

arac 40.000 km de iken takılmıştı. araç şimdi 127.000 km de.

filtreyi her 10.000 km de bir kendi temizlik kitiyle temizliyorum. kirlendiginde aractaki cekisin bir miktar azaldigini fark ediyorsunuz. temizlendiginde daha canlı oluyor.

filtreyi temizlemek icin cikardigimda kagit filtreyi takiyorum. kağıt filtredeki sürüş cok cansiz geliyor. motorun hiriltisi gidiyor. k n filtreyi yeniden taktigimda motor hiriltisi ve ve gücü yeniden geliyor. (3-4 hp)

satin alirken alt devirlerde daha canli olacağı söylenmişti. bence işe yarıyor.

k n filtreyi temizleme icin bir kac bilgi eklemek istedim. orjinal temizlik kiti biraz pahalı. ilk aldigimda ucuzdu. Bu kit ile 8-9 defa temizlik yaptim. ilk sıkılan temizlik spreyi ekren bitti. tekrar yaglamak icin kullanilan kırmızı renkli olan sprey henüz bitmedi. 4 kez daha kullanirim gibi.

temizlemesi icin bingo marka pamuklular icin yağ çözücü temizleyici bir ürün var. açık mavi renkli bir spreyli plastik bir şişesi var. son 2 temizlikte bunu kullandım. bence temizlik açısından hiç bir fark yok.

yaglama icin bence farklı bir sey kullanmayın. wd40... zincir yaglayici vb.. orjinal kırmızı renkli yag spreyini kullanın.

saygılar.

kutu içi olacağı için bir fark meydana gelmeyecektir.

lakin açık filtre alırsanız farkını göreceksiniz genelde 10 bin km de bir olan bakımda değiştirdiğimiz filtrelerden biraz daha hassas malum pamuktan üretiliyor şahsi fikrim her 5 bin km de bir sökülüp temizlenmesinden yanadır. :)

Geri
Üst Alt