Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

K&N 57S-9500 .. Yardımm..

mrtsnr

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar,
57S-9500 hava filtresini satın aldım ve biraz kurcaladım.. İngilizce olan kullanım klavuzunu çözdüm youtube eos'la bi videosu wardı onu da izledim ama bi ek parça var onu nasıl yapılacağını çözemedim.. google'a 85-6000 yazınca çıkıyor bir hortum seti.. filtre kutusunun altındaki deliğe takılıyor. Ama diğer ucunu nereye takıyoruz anlamadım resimlerden anladığım allah ve verdiyse salıyoruz aşşağıya.. :D kendi aracına uygulayan arkadaş var mı? yada fotoğraflara bakıldığında nasıl uygulanacağını anlayan..

http://www.knfilters.com/instructions/57S-9500_inst.pdf bu kullanım klavuzunun linki.. 12 ve 13 resimlerde gösterilen hortum...

Yardım ederseniz sevinirim...

asagı salmıyosun aslında,on ızgaradakı hava kanalının asagıya dogru gıden b borusu var orjınal fıltre kutusuna baglanan normalde,anşadıgım kadarıyla fotolardakı o uzun borunun asagı bakan ucu ona baglancak

can abi sanırım dediğin bu fotoğraf 6'da kıvrımlı bi hortum çıkartıyor hava filtresinin altından yanılmıyorsam.. oraya takılıcak herhalde.. o hortum extradan alınan birşey zaten.. şimdi onunda siparişini verdim tam olsun diye.. bakalım geldiğinde bakınırım biraz nerelere takılabilir diye.. inşallah kendim yapabilirim :)

Ya bana kalsa kıt ın orjınalınden cok farkı yok ama yapmıslar ıste satılyo :)

ya eski aracımın motoru çok düşüktü ve ona aynı kutunun içine kağıttan yapılan hava filtresini çıkarım k&n taktım.. çekişi biraz değişmişti.. bununda hem açık hem kapalı kullanılması hoşuma gitti :) açık olduğundaki yüksek devirdeki tatlı ses çok hoşuma gidiyo canım sıkıldığında 2 alternatifimde olsun diye aldım bide kaputu açınca sağ köşede K&N yazısı yer alması güzel bi görüntü veriyor :D bu filtrenin pamuktan orijnalinin kağıttan olması ve havayı k&n in kolay geçirmesi + ları.. çok üst veriler beklemiyorum zaten hafif rahatlatsa da yeter...

youtube'da eos videosu war 17 beygir arttırmış filan diye ama pek inandırıcı gelmedi bana :) ürün kodunu yazınca ilk çıkan video

17 bg flan yalan dolan gelıyor bana anca kendı olcumumu kendım yaparsam gozumle gorursem ınanırım adamlar guzel vıdeolar yapıyorlar:)Mantıken zaten fıltre ıle 17bg alıyorsa ya o araba cok zengın yururken daha fazla gecırgenlıgı olan fıltre ıle daha fazla hava alıp arabayı fakıre cekıcek ve daha ıyı yurutucek yada Allah tarafından gelen b guc olcak :) Ikı ıhtımalde bayagı gerceklık dısı :)

17 bg flan yalan dolan gelıyor bana anca kendı olcumumu kendım yaparsam gozumle gorursem ınanırım adamlar guzel vıdeolar yapıyorlar:)Mantıken zaten fıltre ıle 17bg alıyorsa ya o araba cok zengın yururken daha fazla gecırgenlıgı olan fıltre ıle daha fazla hava alıp arabayı fakıre cekıcek ve daha ıyı yurutucek yada Allah tarafından gelen b guc olcak :) Ikı ıhtımalde bayagı gerceklık dısı :)

:D:D banada yalan geliyor ki zaten K&N'in sitesinde maximum 11 hp alınır diyor.. normal araçlarda 4-7hp alır diyor fakat 4-7 hp önemli değil önemli olan filtrenin havayı geçirgenliğidir bana göre... hava rahat geçiyorsa araçta rahatlıyor hafiften.. tabi havanın motordan gelen sıcak hava olmaması da önemli.. bu yüzden universal açık hava filtrelerini asla kullanmadım kullanmam da :) ne olacağı belli olmaz keza gücü bile düşürebilir... ama bu kit güzel gibi geldi bana çok yağlı diğer aracıma taktığım bu kadar yağlı değildi..

Arkadaşlar ben bu filtrenin montajını yaptırdım fakat birşey aklıma takıldı.. Taktıktan sonra sessiz ortamda hava çekiş sesi geliyor.. giderken gaza yüklenince "dudaklar hafif aralıyken içinize hızlı hava çektiğinizde bir ses gelir ya öyle ses geliyor çok sessiz ortamda farkediliyor" kutusu açık olduğunda daha belirgin oluyor bu ses. Normal midir? ve neyden kaynaklanıyor olabilir?

Murat ses normal bende de K&N apollo açık hava filtresi vardı gelen o sesin daha fazlası vardı o ses motordan geliyo ben motorca bilirim:D:D çevirisi gönder benzini gönder benzini demek oluyo....

Murat ses normal bende de K&N apollo açık hava filtresi vardı gelen o sesin daha fazlası vardı o ses motordan geliyo ben motorca bilirim:D:D çevirisi gönder benzini gönder benzini demek oluyo....

:D :D korkulması gereken bi ses yani :D demek ki anlık tüketimde gaza yüklenince 20leri görmeme neden olan ses buymuş :p

Geri
Üst Alt