Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kırsal motorin hakkında

18891945

Kayıtlı Üye
kırsal motorin yasaklanıyor..sadece tarımda kullanılabilecekmiş bundan sonra..56 bin lira da ceza verilecek kullananlara..özellikle benim gibi lojistik sektöründe olanları yoğun günler bekliyor:(

daha iyi olur petrollerde olmazsa dışarıda vergide olmayacagından tarım için alanlar ucuza dışarıda verecek kaçak olarak alacaz daha ucuza gelecek;) bugün 86 model fiat çekiciye euro dizel kullandıracak değiliz heralde... ben 2008 cordobaya euro dizel almıyorum nakliyeciler kalkıp euro dizelmi alacak sizce?

valla bi erteleme olmazsa yarın benzinciler traktör-tarım makinası dışındaki araçlara kırsal motorin satamayacak..şu an tırlar için doğalgaz dönüşümü üzerine bir proje var..o hayata geçene kadar bizde de euro dizel kullanılacak..

abi burası Türkiye bende 4 yıl nakliye işinde çalıştım halada fırsat buldukça koşturuyorum bunu kolay kolay uygulamaya koyamazlar şuan tarım sektöründe olan kim traktörüyle petrole gidiyor herkes çiftliğe yada tarlaya getirtiyor tarım belgesi isteyebilirler bu sefer ne yapacaklar senin tarlanın dönümüne 100lt mazot veriyorum diyemeyeceğine göre bundan sonra kırsal motorin piyasası tarım sektörüne geçecek 10 dönüm tarlası olan 2 trafktörü olan mazot alım satımına başlayacak ee bugün tarımla uğraşanlar bizim gibi mazotu şuanki fiyatıyla 2.79dan almadıgına göre mecburen daha ucuza verecekler buda bizim karımıza

görkem ona ayar çekmeyi düşüneceklerdir dye düşünüyorum zira geçmiştede anlattığın şekilde yapılıyrdu kaçak mevzusu.

Dogalgaz laa çalışan tır olayı baya değişik bi sistem uygulamaya koyulsa çok güzel olabilir ama o zaman da doğalgaz fiyatları patlar eminim :(

istedikleri kadar yasaklasınlar...kamyoncular gene yağ yakacak bol bol...

dün şehrin göbeğinden kırsal motorini hemde 2.59 a aldım şuan sadece şehir dışında satılıyor oralardada 2.70 ama adamlar tezgahı kurmuş pompanın birinde euro dizel yazıyor ama tank kırsal motorin dolu pompada litre fiyatı euro dizel üzerinden hesaplanıyor sen mazotu alıyorsun sonra litre hesabıyla ödüyorsun litresi 2.59 dan veriyor adamlar;)

burası Türkiye her yolun çaresi bulunuyor;)

dün şehrin göbeğinden kırsal motorini hemde 2.59 a aldım şuan sadece şehir dışında satılıyor oralardada 2.70 ama adamlar tezgahı kurmuş pompanın birinde euro dizel yazıyor ama tank kırsal motorin dolu pompada litre fiyatı euro dizel üzerinden hesaplanıyor sen mazotu alıyorsun sonra litre hesabıyla ödüyorsun litresi 2.59 dan veriyor adamlar;)

burası Türkiye her yolun çaresi bulunuyor;)

Görkem bide tarsu mu vardı ne benzin....;););)

tarsusta benzin varmış bisin depoyu fulledim :) 2.50 ye aldım onuda :)

Geri
Üst Alt