Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiğimi 4 Mevsimmi???

Aynı janta tak çıkar yapmamak için öyle yapıyorlar sanırım... Balansta istiycek çünkü bi süre sonra... Jant lastik iki takım olunca değiştirmek kolay olur...

Aynı janta tak çıkar yapmamak için öyle yapıyorlar sanırım... Balansta istiycek çünkü bi süre sonra... Jant lastik iki takım olunca değiştirmek kolay olur...

Ama sac janta takıncada balans ayarı isterki bence..istemez mi..?

jant lastik ayrıldıktan ya da takıldıktan sonra eski yeni farketmez balans ister..
velakin sürat balansı da yapılmışsa teker söküldüğünde de istenildiği kadar aynı şekilde takılsın sürat balansı da bozulur.. :)

Ama bi takım sac bi takımda orjinal jantın olacağından yılda 2 kere değiştirme ve balans için lastikçiye gitmiyceksn;)

yarım saat önce arabayı temizleyip işe gitmek üzere yerinden bi oynattım, bizim sokağın eğimli kesiminde araba ağırlık merkezi yönünde kaymaya başladı. Durduğu yerde bile kaymaya devam etti, geri vitese alıp park halinde çıktığım yere yeniden parkettim. Bizim dik sokaktan çıkan araçları görüyorum zincir de yok onlarda.

Bu havalarda kar lastiğin yoksa arabayı oynatmaya hiç gerek yok fikrindeyim. Yerden buzlar kalkmadığı sürece ben havlu attım arkadaşlar :)

yarım saat önce arabayı temizleyip işe gitmek üzere yerinden bi oynattım, bizim sokağın eğimli kesiminde araba ağırlık merkezi yönünde kaymaya başladı. Durduğu yerde bile kaymaya devam etti, geri vitese alıp park halinde çıktığım yere yeniden parkettim. Bizim dik sokaktan çıkan araçları görüyorum zincir de yok onlarda.

Bu havalarda kar lastiğin yoksa arabayı oynatmaya hiç gerek yok fikrindeyim. Yerden buzlar kalkmadığı sürece ben havlu attım arkadaşlar :)

evet Faruk abim şuan görünen kar lastiği gerektiği yönünde bugün için.. :) :)

aslında 1 set iyi kar lastikli bi Quattro sahibi olmak var şuan..
trafikle dalga geçmek.. :D :D :D :D

bende hernekadar kendime güvensemde bu havalarda çok zorunlu olmadıkça arabayı çıkartmıyorum ya başkası gelirde üstüme çıkarsa diye

kasım ayında kydım paraya hem leona hemde toledoya 1 takım kış lastiği aldım. araba daha 2200 kmde iken taktım. 2200 kmdeki pirelliler kar olmadığı halde 7 derecenin altında bildiğiniz sapıtıyordu sıfır lastikler olduğu halde bununda sebebi o lastikler bu hava ısısında kullanılmak için üretilmiyorlar. şuan leonda goodyear ultragrip 7 kış lastiği var ve buz üzerinde bile çok iyi performans sergiliyor ve çok memnunm.

ayrıca kış lastiği için kar olması gerekmez. ankara eskişehir gibi sıcaklığın 7 dercenin altında aylarca sürdüğü illerde kış lastiği takmak şart. bu lastikler özellikle bu sıcaklıklarda çalışacak şekilde hamura ve tasarıma sahip.

ayrıca yiğit gibi uç noktada limitlerde kullanıcıların şartları normal kullanıcılarla kıyaslanmamalı bence. :)

Emre en doğrusu ama cimriliğim tuttu bu sene, malum krizdeyiz :) yazdıktan 1 saat sonra yine çıktım evden işe gitmek için, arabaya yöneldim tabi otomatikmen :) yerinden çıkardım ve yengeç misali yokuştan aşağı yavaştan ufaktan indim, düzlükten sonra bağlantı yolunda tuzlama yapmışlar ve ofise kadar sıkıntısız geldik. Lakin öğle saatlerinde İzmite gitmemiz gerektiği ortaya çıktı, bu havada değil İzmit bakkala bile gitmenin doğru olmadığını anlatabildik nihayetinde ve rezillikten mete zoruyla kurtulduk. Öğle öğle istifayı bastırtacaklardı bana dışarda kar var soğuk fena halde ama bende ısı tavan yaptı bugün. Allah yardımcım olsun her geçen gün daha da zorlaşıyor durum.

Geri
Üst Alt