Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiğimi 4 Mevsimmi???

SoNaT

Kayıtlı Üye
Aracımın üzerinde şu anda 40 yanak Aurora Lastikler var ve dün kar yağışıyla birlikte bu lastiklerin kışın kullanılmaması gerektiğini anlamış bulunuyorum:) Sizce bu lastikleri 4 mevsim ya da bir kaç aylığına kış lastiğiyle değiştirmelimiyim?? (40 yanak kış lastiği işe yararmı bilemiyorum) Yoksa orjinal 16" jantlara bir takım kış lastiği mi almalıyım?

Bende kıs lastıgı daha ıyı bır tercıh olur bende dort mewsım var hıc memnun degılım

Teknik bilgiden pek anlamam ama dün kış lastiği olmayan araçların karda dansına şahit oldum...hatta bazıları birlikte halay çektiler ;)

Teknik bilgiden pek anlamam ama dün kış lastiği olmayan araçların karda dansına şahit oldum...hatta bazıları birlikte halay çektiler ;)

:) Ben tüm ısrarlara ramen o halaylara katılmadım ama 40km hızda 3den 4e vites atarken patinaj çekmek beni derinden etkiledi:)

ben kış lastiği almadım almicam neden..

çünkü yeni lastiğin hamuru özellikle düzenli olarak ön arka yapılarak 1 yıl içinde her daim ekstrem koşullar da dahil limiti saptadıktan sonra güvenli bi sürüş sağlıyo..bu kış kış lastiği almadım almicam..8-9 ay sonra yeni bi set alıcam ve muhtemelen ömrüm boyunca da böyle gidicek her yıl yeni lastik..bu sayede ilk sene iyi de lastiklerin 2. senesindeki performans düşüklüğü de olmicak hamurlarından kaynaklı..param da cebimde kalıcak..

4 mevsim lastik zaten kışa göre tasarlanır..daha doğru yağmura..
tutup onlarla karda tutuş beklemiyorum velakin İstanbul'da yılda max. 1 hafta kar lastiklik bi ortam oluyo ki onda da bi şekilde yolumu buluyorum..kayak için tatil vs. söz konusu olduğunda da kendi arabamla gitmem zaten..
kışın ağır olduğu başka bi şehirde olsam alırdım ama..

şuana kadar bi çok marka lastik aldım/kullandım ve ilk yılında kötü olan hiç bi lastik görmedim..Michelin, Pirelli vs.'ler için konuşuyorum.. :)

çünkü yeni lastiğin hamuru özellikle düzenli olarak ön arka yapılarak 1 yıl içinde her daim ekstrem koşullar da dahil limiti saptadıktan sonra güvenli bi sürüş sağlıyo..bu kış kış lastiği almadım almicam..8-9 ay sonra yeni bi set alıcam ve muhtemelen ömrüm boyunca da böyle gidicek her yıl yeni lastik..bu sayede ilk sene iyi de lastiklerin 2. senesindeki performans düşüklüğü de olmicak hamurlarından kaynaklı..param da cebimde kalıcak..

tutup onlarla karda tutuş beklemiyorum velakin İstanbul'da yılda max. 1 hafta kar lastiklik bi ortam oluyo ki onda da bi şekilde yolumu buluyorum..kayak için tatil vs. söz konusu olduğunda da kendi arabamla gitmem zaten..

şuana kadar bi çok marka lastik aldım/kullandım ve ilk yılında kötü olan hiç bi lastik görmedim..Michelin, Pirelli vs.'ler için konuşuyorum.. :)

Yorum için teşekkürler gerçekten haklısın söylediklerinde ama 4 mevsim lastikte marka olarak sence parasının karşılığını veren lastik nedir? Ben aracımın üzerinde gelen lastikler yüzünden nefret ettim Pirelliden... Eski aracımda Bridgestone vardı biraz pahalı da olsa ona yönelicem sanırım yeniden....

Sonat kış lastiğine geçince kuru havadaki 4 mevsim performansını beklemen doğrudeğil. o lastiklerle de 3ten 4e attığında patinajı hissedeceksin yine. Kış lastiğinin en kötüsünün en iyi 4 mvsimden daha iyi yol tutacağı tabiki kaçınılmaz ama bu demek değil ki kışlıkları tak kuru zemin performansına devam et :)

Elinde eski jantların varsa 1 takım en uygun kış lastiği takıp yılda 3 ayı onunla geçirmen doğru tercih olabilir tabiki.

Yorum için teşekkürler gerçekten haklısın söylediklerinde ama 4 mevsim lastikte marka olarak sence parasının karşılığını veren lastik nedir? Ben aracımın üzerinde gelen lastikler yüzünden nefret ettim Pirelliden... Eski aracımda Bridgestone vardı biraz pahalı da olsa ona yönelicem sanırım yeniden....

üzerindekiler muhtemelen Pirelli P7'ler 1 yaşını geçti dimi abi. ?? :)
muhtemelen o yüzden artık hoşuna gitmiyodur..velakin P7'yi ben de 1 seneye yakın kullandım bi arkadaşım benden önce almıştı..2'miz de aynı yorumda bulunmuştuk 1 sene sonra..bu lastik yeniyken süper yol tutuyodu 1 sene doldu lastik eskisi gibi yol tutumuyo yahu dedik 2'miz de... :)

yiğit dediklerine katılmakla beraber kış lastikleri bi tek karda kullanılmıyo 8 derece altı sıcaklıklarda öneriyolar. düz lastikler 8 derece altına indiğinde kaya gibi oluyo yol tutusu azalıyo heleki şu gunlerdeki gibi 0 ve altı derecelerde. ama benim arkadaşa tavsiyem eğer uzun yol yapıyosn yada şehir dısına (şile,silivri, kemerburgaz.. vb.) sık sık cıkıyosan kış lastiği alman en aşaa 500 600 papellik bi ek masraf olur ama cok yararını görürsün.

Sonat kış lastiğine geçince kuru havadaki 4 mevsim performansını beklemen doğrudeğil. o lastiklerle de 3ten 4e attığında patinajı hissedeceksin yine. Kış lastiğinin en kötüsünün en iyi 4 mvsimden daha iyi yol tutacağı tabiki kaçınılmaz ama bu demek değil ki kışlıkları tak kuru zemin performansına devam et :)

Elinde eski jantların varsa 1 takım en uygun kış lastiği takıp yılda 3 ayı onunla geçirmen doğru tercih olabilir tabiki.

Yok abi tabi yazın gittiğim gibi gitmiyordum öyle performans falan aradm sanma sakın:) Düşük devir yüksek vites taktiği uyguluyordum da 2000d/d de araç patinaj çekti düşün yani durumu:)

Eski janta yeni lastikleri takmaya gelince şimdi kar yağdı birdahada yağacağını sanmıyorum istanbulda..... Kış lastiğini boşa almaktansa 4 mevsim için iyi bir lastik alsam işe yaramaz mı?

Geri
Üst Alt