Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Jetta(Golf)Leon Karşılaştırması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Torrado

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar haziranda almış olduğumuz Jetta'yı Leon'la kıyaslamak istiyorum açıkçası leon almayı düşünüyorduk fakat Jetta oldu iyikide oldu diyorum şimdi gelelim kıyaslamaya alcağımız araç 1.6 8V 102 HP LEON'du şuanki aracımız 1.6 FSI 115 HP

Yakıt Tüketimi olarak FSI MPI'dan daha ekonomik ve performans olarak FSI MPI 'dan daha üstün MPI alt devirlerde canlı bir motor FSI alt devirlerde cansız kısa mesafede MPI alır sanırım ama uzun mesafede FSI uzar gider

Donanım olarak Stylance olcaktı LEON alsaydık Comfortline Jetta Stylance Leondan daha üstün Comfortlinenin Stylanceye ek olarak şuan aklıma gelenleri yazayım
Cruise Control'ün ışığı
Ön Direklerde 2 Hava Yastığı Comfortlinede 10 Stylancede 8 hava yastığı var
Ön / Arka Kol Dayama
Kapı eşik aydınlatmaları
Ayak Bölgesi(Paspas)aydınlatmaları
Aydınlatmalı Torpido
Tam Ekran Detaylı Yol Bilgisayarı( Bizimki 2006 model olduğu için yarım ekran )
ve şuan aklıma gelmeyen bir kaç detay var Comfortlinede

Kalite Olarak Jetta Leondan 1 değil 2-3 gömlek üstün aksini iddia eden arkadaşlarımız olacaktır.Bunun aksini iddia etmek fanatiklik olcağını düşünüyorum

Konfor konusunda Jetta sınıfının en iyi araçlarından birisi Leondaki gibi sert süspansiyonlara sahip değil Leonda resmen yolu hissediyorsunuz Jettada bu söz konusu değil

Yalıtım konusunda yorum yapamıcam hiç bir LEON'a hareket halindeyken binmedim çünkü şunu söyleyebilirim Jetta sınıfında içeriye en az ses alan araçtır sanırım

Gelelim tasarıma dış tasarımda Jetta Leon gibi sportif bir tasarıma sahip değil daha ağır başlı bir tasarımı var yani yolda Leonla giderken dönüp bakanlar olabilir Jetta'da bu söz konusu değil

İç tasarımda ise Leon çok ama çok basit bir tasarıma sahip adeta baştan sağma yapıldığını düşünüyorum Jetta'nında iç mekanıda basit ama fonksiyonel çok ama çok kullanışlı

Jetta'larda yol bilgisayarının direksiyon üzerindeki tuşlardan kontrol edilebilmesi çok kullanışlı özellik sanırım Leon'larda silecek kolunun üzerinden kontrol ediliyor

Jetta'da müzik sistemi harika diyebilirim 10 Hoparlöre sahip Leonlarda kaç tane var bilmiyorum

Kısacası arkadaşlar Jetta Leon'dan üstün bir araç her yönüyle harika bir iş çıkarmışlar ortaya Leon'ada kötü demiyorum elbette her araç güzel yalnız kıyaslamamda şunu söylebilirim Seat'ın Volkswagen'le tek ortak yanları aynı motorları kullanmaları kalite açısından Volkswagen ile hiç bir alakası yok

Sizinde yorumlarınızı bekliyorum

sen kıyaslamanı yapmışsın zaten ömer.. peki jettayı kaça aldınız bide onu söylermisin?? ne kadar ekmek o kadar köfte kardesim..!

valla cozemedım suanda 4 kere falan okudum ama anlamadım amacın ne oldugunu :D

Yalnız şunu unutmamak lazım Leon Stylance (dikkat style demiyorum) kıyaslandığı vakit Golf Comfortline dan üstün Highline dan düşük bir donanım. Bunu bizzat bir VW Binek satış temsilcisi söyledi.

araç işi tamamen istek meselesi..ben mesela jettayı kategorime sokmuyorum neden?? çünkü beklentilerimi karşılamıyor..arabada konfor yada fazla airbag aramıyorum..ben arabamı parkettiğimde arkama tekrar bakmalıyım..o yüzden benim tercihim leon olurdu?

8V Leon ile Jetta 1.6 FSI'yı kıyaslaman daha baştan motor adına 0-1 geride başlatıyo zaten Leon'u..güle güle kullanın arabayı ama ben hiç bi şekilde Jetta almazdım zevk renk olayı..1.2TSI ile karşılaştırmak durumu eşitleyebilirdi ancak..

İyikide jetta aldım diyorsun daha ne kiyaslamasi :) bende araç alırken Abi'm bir passat kullanıcısı olarak jetta almam için çok yogun baskı yaptı ama almadım

Farklı kategoride iki araç.
Leon olayı tamamen farklı bir tutku

bu arada 1.2TSI'ı öve öve bitiremiyolar çok merak ettim yahu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt