Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Jetta 1.6 FSI 95-97 Oktan Seçimi ?

Torrado

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar FSI motor seat araçlarındada kullanıldı ve aramızda 2.0 FSI araç sahipleri vardır heralde şimdi benim sorum şu benzin deposunun kapağında 95/98 yazıyor bizim ülkemizde 98 oktan yok bazı forumlardada 1.6 FSI'lar 95 oktanla yeterli gücü performansı sağlıyamıyormuş ve çok yakıyormuş diye yazılmış sürekli 97 alıyoruz şimdilik bir şikayetimiz yok fakat ileride sorun çıkartır diye endişeliyim

2.0 FSI araç sahipleri kaç oktan kullanıyor bunuda yazarsanız sevinirim

bizde de var bitane jetta 1.6FSI 97 alıyoruz araba 85.000 de hiçbir problem yok

FSI motorların 95 oktan kullanıldığında eğer benzin kalitesiz çıkarsa sorun çıkardığını duymuştum, zaten bizim memleketin benzin kaliteside malum biliyorusunuz.. O yüzden bence 97 kullanman motor sağlığı açısından daha iyi olucaktır.

FSI motorların 95 oktan kullanıldığında eğer benzin kalitesiz çıkarsa sorun çıkardığını duymuştum, zaten bizim memleketin benzin kaliteside malum biliyorusunuz.. O yüzden bence 97 kullanman motor sağlığı açısından daha iyi olucaktır.

Buna katılıyorum haklısın hakan abi benzinlerimiz rezalet

hiç bişi farkediceğini sanmıyorum..
oktan seçim aralığı depo kapağında yazıyo zaten..

hiç bişi farkediceğini sanmıyorum..
oktan seçim aralığı depo kapağında yazıyo zaten..

fsi motorda min 95 ron 98 roz yazıyor. pert olan golfümden biliyorum.

bu arada konusu açılmışken. geçenlerde octavia kataloğuna bakarken dikkatimi çekti. tüm motorlarda 91 -95 oktan yazarken TSİ için MİN 95 demiş.

95 ron 98 roz ne demek abi. ??
evet min 95 TSI için..

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim 97ye devam o zaman

95 ron 98 roz ne demek abi. ??
evet min 95 TSI için..

sanırsam octan kodlaması avrupa için. depo kapağında yazıyordu.
ancam minimum 95 diyor tsi için katalogda. yani daha yukarısı daha uygun olur diye düşünüyorum ben. aynı normal motorlarda yazdığı 91 - 95 uygundur gibi 95 - (atıyorum) 100 oktan arası en iyi verim olur gibi.

Geri
Üst Alt